|
|
|
|
 |
Boarhunter
2008-01-08 22:47:01
|
426
|
Hogy mennyire lesz "káros", majd kiderül. Ahol elszaporodott, ott az őzállomány csökkenését a rovására írják, bár inkább csak a gidákat kapja el. Ahol most vadászom, sok van. Nagyon tud vigyázni magára, hallod őket minden éjjel, tudod, hogy ott vannak körülötted de ritkán lehet őket megpillantani, hátmég puskavégre kapni. Én kettőt lőttem eddig, de ismerek olyat, aki közel jár a húszhoz. Viszont soha nem hallottam még, hogy elütött példányt talált volna valaki, annál okosabb, jobban vigyáz magára. |
|
 |
annyi baj legyen
2008-01-08 22:32:12
|
416
|
Elég gyorsan terjeszkedik az aranysakál. Én először a kilencvenes évek vége felé találkoztam vele Somogyban, de pár éve már láttam itt Vas megyében is.
|
|
A hozzászólás:
 |
Dogfüggő
2008-01-08 22:25:04
|
414
|
Állítólag már Bp-től 50 km-re is vnnak. : )
Tényleg, ők károsak lesznek szerintetek? |
|
Előzmény:
 |
Boarhunter
2008-01-08 22:18:06
|
406
|
Mióta van az a "most"? Az elmúlt hatvan évben nyugodtan visszatelepedhetett volna. Nem tette. Egy két példány akad, de ilyen táplálékbőség mellett boom-nak kellene lenni, ha megfelelne neki az élőhely. Nem felel meg. Az aranysakálnak inkább van esélye. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|