|
|
|
|
 |
Chip-TFF
2008-01-08 00:11:56
|
201
|
Attol fugg mennyire szeretnel belemelyedni, ill. mennyire vagy kepben a lehetosegekkel. Mivel sajat bevallasod szerint meg csak most gyakorolsz, ezert neked inkabb azt javaslom, hogy probalkozz (P) automata uzemmodban es kb. +1 -es expozicio kompenzalassal mert a ho legalabb ennyivel becsapja a fenymerot. Esetleg ha portrezni szeretnel, akkor (Av) modban f4-re allitva, szinten +1 kompenzalassal. Arra ugyelj, hogy a zarsebesseged min. 1/200-ad legyen. Amennyiben ala akarna loni a gep, erdemes ISO-t novelni. Termeszetesen en biztos lonek 1-2 probat fotozas elott, csakhogy megnezzem mennyire jo az expo. A histogram ill. a beegesek villogtatasa halas dolog ennek eldonteseben. Persze menet kozben sem art ellenorizni, nehogy a vegen 200 ertekes foto utan bukjon ki, hogy az elejen elnezted mi a helyes beallitas. ;)
Jo fenyeket!
|
|
A hozzászólás:
 |
buci39
2008-01-07 23:42:02
|
200
|
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni sportfotózáshoz! Vettem egy Canon 40d gépet 70-200 F/4 L IS USM obival. Kb 2 hete használom teljesen a nulláról kezdve de egyenlőre még csak össze vissza lövöldözök vele mindenféle beállítással, amiből a számok törvénye alapján, van amelyik sikerül is. Legtöbbet otthon a lakásban próbáltam és a konyhaszekrény türelmesen kiállta a modellek próbáját ami kb 150 -200 expo volt. De most jönne a neheze. A család síelni menne és a hatéves kislányom nem hiszem hogy úgy viselkedne a sípályán mint a hálás szekrényem otthon aki a legnagyobb nyugalommal tűrte amig én órák hosszat fotoztam és piszkálgattam a gépet (beállításnak nem nevezném mert néha én sem tudtam hogy melyik gombot miért nyomom) tehát mivel a gyerekemet nagy valószínüséggel kimerevíteni nem fogom tudni a pályán meg hát alatta hófehér hó lesz szeretném ha leirná valaki ,hogy milyen beállításokkal próbálkozzak ,hogy hazatérve a több száz képből ne csak az ottani szállás konyhaszekrényéről legyen használható kép. Segítségeteket előre is köszönöm.
üdv:buci |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|