|
|
|
|
 |
uborkasuveg
2008-01-03 22:58:04
|
191
|
1Dmk3-on van egy rakat AF beallitasi lehetoseg. Pl olyan custom functionok vannak, hogy:
- Az ai servo es sorozatlovesnel mi legyen a "fontos", az hogy elobb probaljon meg fokuszt talalni, es aztan nyomja a sorozatot
- vagy elobb kezdje el loni a kepeket, hogy legyen meg a pillanat, ha csak "felig" eles akkoris, es kozben keresse a fokuszt bizva abban, hogy jo lesz majd az x-edik keptol
- meg mi legyen, ha a kovetett tema ele kerul valami (oszlop, vagy masik jatekos, stb), atvaltson-e ra, vagy nem, milyen gyorsan mozog a tema, melyik pontokat hasznalja, stb.
Szal nem egyszeru a dolog.
uborkasuveg.
|
|
 |
seeman
2008-01-03 21:31:13
|
186
|
| Én sem tudom... Megpróbáltam már távolabbról lekövetni a motívumot (AI Servo + félig lenyomott expogomb) és az expót csak akkor megkezdeni, amikortól már valóban érdemes. Ilyenkor előfordult, hogy az első, vagy a második is éles volt már! De sokat nem foglalkoztam a témával, eléggé kívül esik már az érdeklődésemen ez a témakör. Inkább csak arra voltam kíváncsi, hogy használható-e az AI Servo üzemmód. |
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2008-01-03 21:15:56
|
185
|
Tulképp érdekes, hogy miért a 2.-3. képtől éles...?
Kérdésem: Ilyenkor az első expó előtt már beindul a követő fókusz? (Konkrétan: Fókuszálsz-e legalább egy keveset, mielőtt exponálsz, vagy csak durr bele, rögtön tövig nyomod neki?) |
|
Előzmény:
 |
seeman
2008-01-02 20:24:49
|
172
|
...nyáron fotóztam Besenyei Pétert alacsony siklórepülés közben majdnem szemből. Ugyanígy megvolt az élesség a 2.-3. képtől (a sebessége 200 km/óra felett járt bőven) Ugyanez a váz volt, de 4/70-200L IS-sel. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|