Keresés

Részletes keresés

323d Creative Commons License 2008-01-02 22:49:02 181
A nikon eladásban a múlt nyárom megelőzte a canont a D40-el. Igaz ettől nem vettek a profik 1D helyett ilyet ))). De profiba sokak szerint jobb a canon. Az usm-es obikkal nagyot dobtak annak idején, sajnos a nikon későn reaált rá. Most már ők is ilyeneket gyártanak, de én a versenyken legalább 70%-ban canont látok. Ha azt vesszük, hogy egy 30D annyiba kerül helyre közel mint eg D80-an akkor érthető az előrretörése. Sztem sportfotóra jobb a canon.
krezidiesel Creative Commons License 2008-01-02 22:46:30 180

Az 1D nem összekeverendő az 1Ds-el:

http://www.fototipp.hu/review/showproduct.php?product=23&sort=7&cat=21&page=1

seeman Creative Commons License 2008-01-02 22:42:03 179
Ja... az 1D APS-H lapkás (19,1X 28,7 mm), viszont rettentő gyors (hasonlóan a D3-hoz). Az 1D MkII 8, a MkIII 10 hasznos mpixellel dolgozik. A Canon csak az EF-bajonett és az autofókusz bevezetése után jött fel a Nikonra, sőt meg is előzte, ha igaz... A teléi nagyon jók és a filmes/digi profi vázak is.
A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2008-01-02 22:22:29 178

Canon 1D az uralkodó géptípus

igen.

Az 1D az nem full-frame-es? Meg 16 Mpix...?

Végül is én nem tudom megítélni, hogy melyiknek milyen az AF rendszere, de az a tény, hogy a többség Canont használ, még más dolgoktól is függhet. (pl. obikészlet, de akár a jó marketingtől is... :)

Én úgy látom, hogy nagy valószínűséggel mindenhol a Canon került többségbe az utóbbi időben, nem csak sportfotózásban. Tehát inkább az lehet, hogy a Nikon piacrészt vesztett úgy általában.

Előzmény:
seeman Creative Commons License 2008-01-02 21:55:40 177
Én csak abból indulok ki, hogy egy-egy nagyobb sportrendezvényen (olimpiai stadionok, foci vb-k, tenisz ATP-döntők) a Canon 1D az uralkodó géptípus, tehát az AF-rendszerének jónak kell lennie sporthoz. Mint ahogy a Nikoné is jó, csak kicsit eltérnek egymástól.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!