|
|
|
|
 |
323d
2008-01-02 15:30:08
|
165
|
| Van egy hely Esztergomba ahol szembe jönnek a vasak 5. telén olyan 200-al. Azért kíváncsi lennék, hogy ott is tutira megfogja a 3. után vagy ez csak bizonyos sebességig érvényes. |
|
A hozzászólás:
 |
seeman
2008-01-02 12:25:46
|
164
|
Itt van 3 kép egy sorozatból (3., 4., 5. kocka, 66%-os cropok a képközépről). Ahogy mondtad (és magam is helyeseltem), a 3. képtől kezdve megvan az élesség és utána tartja is azt! (5D + 135L, f/2,8-on)   |
|
Előzmény:
 |
323d
2008-01-01 20:20:20
|
150
|
| Ja, emléxem az egyik versenyem magyarázta egy nagytudású kolléga (valóban nagytudású nincs negatív tartalom), hogy a canonnál ha sorozatot lősz a 3. már biztosan jó lesz. A nagyobb vázak képesek arra, hogy folymatosan állítják az élességet, tehát amikot éppen fent van a tükör akkkor is mozog az af motor tehát nem marad abba a mozgás. Gondolom ez egészen az expozició pillanatáig így van, mert akkor nem célszerű. A D40 már egy más világ mint az én 20D-m abba ugyanis már 9 kereszt alakú af pont van, ellentétban a 20D egyetlen középső af pontjával. Olyat is hallottam, hogy nem a középső af pontot használják, hanem az alsót, mert mire a gép ténylegesen exponál addigra ér oda az autó, tehát ezzel kompenzálják az expozíció késlekedését. Érdemes lenne megnézni a nikon honlapján, milyen af rendszere van az 1D-nek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|