Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2008-01-02 12:02:19 163

 Na: kipróbáltam (5D) One shot+sorozatfelvétel módban. Expóprioritás van,

sorozatban lövi az életlen képeket. Nincs élességcsapda.

 Vagyis a Canonnál a sorozatfelvételt vagy fix (nem mozgó) témára irányítva, vagy AI Servo (követő/prediktív) AF esetén érdemes használni. Ha jól gondolom...

323d Creative Commons License 2008-01-02 10:52:57 162
Én azért felhívnám a Nikont, már korábban megtettem és egy elég jól felkészült ipse válaszolt minden kérdésemre.Gondolom tetszett neki, hogy nem a "pontosan hol is van a bekapcsológomb" kérdéssel bombázzák.
seeman Creative Commons License 2008-01-01 22:50:09 161
Sportot (már) csak ritkán fotózok. Az utolsó gépem, amit eléggé meghajtottam focimeccseken: egy markolatos FM2 volt, minden AF-probléma nélkül! :)
A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2008-01-01 22:29:30 160

OK!

Bár vigyázni kell, az okoskodásom valószínűleg csak Nikonra jó.

Ha a Canonnál a prediktív AF csak külön létezik, akkor még ha élességcsapda-szerűen is fog működni, a késés  miatt valszeg egy fix lemaradás (közeledő témánál backfocus) lesz minden képen... :-(

Előzmény:
seeman Creative Commons License 2008-01-01 22:22:31 158
Ennek utána kell néznem (nem most!:)) Az a helyzet, hogy sorozatfelvétel módban mindeddig kizárólag a követő AF-et (AI Servo) használtam! De holnap megnézem az egyszeri AF/sorozatfelvétel kombót, hogy mit termel! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!