|
|
|
|
 |
seeman
2008-01-02 12:02:19
|
163
|
Na: kipróbáltam (5D) One shot+sorozatfelvétel módban. Expóprioritás van,
sorozatban lövi az életlen képeket. Nincs élességcsapda.
Vagyis a Canonnál a sorozatfelvételt vagy fix (nem mozgó) témára irányítva, vagy AI Servo (követő/prediktív) AF esetén érdemes használni. Ha jól gondolom... |
|
 |
323d
2008-01-02 10:52:57
|
162
|
| Én azért felhívnám a Nikont, már korábban megtettem és egy elég jól felkészült ipse válaszolt minden kérdésemre.Gondolom tetszett neki, hogy nem a "pontosan hol is van a bekapcsológomb" kérdéssel bombázzák. |
|
 |
seeman
2008-01-01 22:50:09
|
161
|
| Sportot (már) csak ritkán fotózok. Az utolsó gépem, amit eléggé meghajtottam focimeccseken: egy markolatos FM2 volt, minden AF-probléma nélkül! :) |
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2008-01-01 22:29:30
|
160
|
OK!
Bár vigyázni kell, az okoskodásom valószínűleg csak Nikonra jó.
Ha a Canonnál a prediktív AF csak külön létezik, akkor még ha élességcsapda-szerűen is fog működni, a késés miatt valszeg egy fix lemaradás (közeledő témánál backfocus) lesz minden képen... :-( |
|
Előzmény:
 |
seeman
2008-01-01 22:22:31
|
158
|
| Ennek utána kell néznem (nem most!:)) Az a helyzet, hogy sorozatfelvétel módban mindeddig kizárólag a követő AF-et (AI Servo) használtam! De holnap megnézem az egyszeri AF/sorozatfelvétel kombót, hogy mit termel! :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|