|
|
|
|
 |
seeman
2008-01-01 22:25:08
|
159
|
| Ebből is látszik, hogy nem ismerem kellően a gépemet! :) Igaz, nem sportfotózásra vettem. Arra jó (sőt jobb!) lett volna egy 30D, vagy 1D.. |
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2008-01-01 22:14:14
|
157
|
na akkor mégsem azonos a logika.
Nikonnál a 3.-at nem lehet bekapcsolni, vagy választani, az nem egy AF-mód.
Csak az első kettő között lehet választani, a prediktív AF ('Focus tracking') pedig aszerint aktiválódik, hogy érzékel-e a gép tárgytávolság-változást.
Tehát ez is úgy megy, hogy előre saccolja az élesség helyét, de hogy lő-e mint álat, az csak attól függ, hogy a felvétel sorozatra van-e állítva... |
|
Előzmény:
 |
seeman
2008-01-01 22:04:51
|
155
|
:) Nem kell az, de tényleg nem stimmelnek a kifejezések. 1. Egyszeri AF: Nikon-Canon ugyanaz (csak akkor exponál, ha van élesség) 2. Folyamatos AF (Nikon) - AI Focus (Canon) folyamatosan keresi az élességet, de az expóprioritás érvényesül, függetlenül attól, hogy van-e élesség. 3. Prediktív AF (Nikon) - AI Servo (Canon) ez pedig az ún. követő AF, parasztosan szólva előre saccolja az élesség helyét , amíg nyomod a gombot, lő, mint álat! :)). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|