Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2008-01-01 22:25:08 159
Ebből is látszik, hogy nem ismerem kellően a gépemet! :) Igaz, nem sportfotózásra vettem. Arra jó (sőt jobb!) lett volna egy 30D, vagy 1D..
A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2008-01-01 22:14:14 157

na akkor mégsem azonos a logika.

 

Nikonnál a 3.-at nem lehet bekapcsolni, vagy választani, az nem egy AF-mód.

Csak az első kettő között lehet választani, a prediktív AF ('Focus tracking') pedig aszerint aktiválódik, hogy érzékel-e a gép tárgytávolság-változást.

Tehát ez is úgy megy, hogy előre saccolja az élesség helyét, de hogy lő-e mint álat, az csak attól függ, hogy a felvétel sorozatra van-e állítva...

Előzmény:
seeman Creative Commons License 2008-01-01 22:04:51 155
:) Nem kell az, de tényleg nem stimmelnek a kifejezések.
1. Egyszeri AF: Nikon-Canon ugyanaz (csak akkor exponál, ha van élesség)
2. Folyamatos AF (Nikon) - AI Focus (Canon) folyamatosan keresi az élességet, de az expóprioritás érvényesül, függetlenül attól, hogy van-e élesség.
3. Prediktív AF (Nikon) - AI Servo (Canon) ez pedig az ún. követő AF, parasztosan szólva előre saccolja az élesség helyét , amíg nyomod a gombot, lő, mint álat! :)).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!