|
|
|
|
 |
seeman
2008-01-02 12:25:46
|
164
|
Itt van 3 kép egy sorozatból (3., 4., 5. kocka, 66%-os cropok a képközépről). Ahogy mondtad (és magam is helyeseltem), a 3. képtől kezdve megvan az élesség és utána tartja is azt! (5D + 135L, f/2,8-on)   |
|
 |
seeman
2008-01-01 20:40:07
|
151
|
| Ezt igazolhatom. A Canon 5D AI Servo üzemmódban ritkán a második, de legtöbbször inkább a harmadik képtől hozza az élességet és meg is tartja a limittávolságig. Ezt még kétszerős 135L-lel is teljesíti (én szembejövő autókon teszteltem). |
|
A hozzászólás:
 |
323d
2008-01-01 20:20:20
|
150
|
| Ja, emléxem az egyik versenyem magyarázta egy nagytudású kolléga (valóban nagytudású nincs negatív tartalom), hogy a canonnál ha sorozatot lősz a 3. már biztosan jó lesz. A nagyobb vázak képesek arra, hogy folymatosan állítják az élességet, tehát amikot éppen fent van a tükör akkkor is mozog az af motor tehát nem marad abba a mozgás. Gondolom ez egészen az expozició pillanatáig így van, mert akkor nem célszerű. A D40 már egy más világ mint az én 20D-m abba ugyanis már 9 kereszt alakú af pont van, ellentétban a 20D egyetlen középső af pontjával. Olyat is hallottam, hogy nem a középső af pontot használják, hanem az alsót, mert mire a gép ténylegesen exponál addigra ér oda az autó, tehát ezzel kompenzálják az expozíció késlekedését. Érdemes lenne megnézni a nikon honlapján, milyen af rendszere van az 1D-nek. |
|
Előzmény:
 |
potfarizom
2008-01-01 17:51:30
|
149
|
| én al servo-ban használom a 40D-t, 70-200 is usm-mel, köszépső fókuszponttal. Így ha rajra tudom tartani (nem szalad el annyira gyorsan:-)) akkor a sorozat nagy része pontos. Álltalában a másodiktól, akkor már nem játszik a mozdulás az expo miatt. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|