Keresés

Részletes keresés

Maerin2004 Creative Commons License 2007-12-21 01:34:57 54

Bizonyára elöre menkültek. Ha ez volt az ára annak,  hogy nem menjenek tönkre, akkor mi is jól jártunk.

Ugye, mindenki arról beszélt, hogy a megszorítások miatt csödhullám várható az épíöiparban. Ennek ellenére nem féltem öket, mert most is vannak új projektjeik. 

Persze, mis is szívunk, csak nem mindegy, mekkorát. :)

A hozzászólás:
Wetti25 Creative Commons License 2007-12-19 22:28:44 52
A kereskedelemben a korrektség a határidők betartását jelenti. Az építőiparban nem?Azt értem, hogy ahol nagyobb a bukta a lehetősége oda jobban koncentrálnak, de mi lenne, ha addig nem kezdenének bele egy új projektbe, amíg az előzőt nem fejezték be??? (A horvát építkezés a magyar multik miatt volt fonotosabb szerintem. Itthon csak az átlag magyar veszi tőlük a lakást.)Így betarthatnák a határidőket,  és mindenki elégedett lenne...
Előzmény:
Maerin2004 Creative Commons License 2007-12-16 21:26:36 50
Sziasztok!

Én is a Mór 12-ben vettem lakást. 4 ember már beköltözött a Mór 14-be, egyiküknek én segítettem felvinni a bútorát. Lehet szentségelni a késés és a lassú tempó miatt, de nem kell betojni, kész lesz az a nyavalyás ház! Ebben a stádiumben nem érdemes kiszállni a buliból, mert egyáltalán nem biztos, hogy akkor kapod vissza a pénzed, amikor kellene az új lakáshoz. Én, ha adós lennék, ismerve az építőipar sajátosságait (nevezetesen, mindenki mindenért útólag fizet) biztos részletekben fizetném vissza. :-)

Egyébként, szinte mindennap beszélek az őrökkel, most decemberben elég rendesen belhúztak a 14-be (kb. 30 emberrel), ami azért mégis sokkal több, mint az 5 darab a nyáron. A 12-t is csinálja 2-3 burkuló. Minden héten látok valami újat, ami megnyugtat, hogy azért csak történik valami :-)

Azért ment egyébként lassan, mert Horvátországban is építkeztek, és oda ment a lóvé. Lásd a honlapjukat, ott a link a horvétországi projekthez a cégbemutató végén. (http://www.solinebay.com)

Nézzétek, én azért nem vagyok felháborodva "mindössze" szentségelek, mert ismerem az üzleti életet, és mindig az a projekt a fontosabb, ahol nagyobb a pénz, vagy ahol nagyobb a lehetséges bukta. Nálunk is vannak elég rendes csúszások (nem egyszerű dolog a szoftverfejlesztés :-), de a mi céges példánkból kiindulva elmondhatom, aki nem rúgott belénk, az előbb-utóbb megkapta, amit kért, senkit sem hagytunk cserben! Na, pont ezért vagyok optimista.

Az is igaz viszont, hogy én könnyen pofázok, mert úgy alakult a helyzetem, hogy nem kellett hitelt felvennem, mégis azt mondom, bírjátok még ki ezt a fél évet, mert az nevet, aki a végén nevet. :)

A jövő héten egyébként szabin vagyok, és majd jobban megnézem, hányan is melőznak...:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!