Keresés

Részletes keresés

cleo1972 Creative Commons License 2007-12-19 14:13:26 1249

Szia Toszkánfiú,

 

Bocs, de tegnap már nem voltam mail közelben...de kaptam írásban egy ígéretet, hogy természetesen minden szerződésmódosítással kapcsolatos költséget a Guarantee fizet majd. Csak ők úgy gondolták, hogy a bankkal megállapodnak, hogy nekik számlázzák ki a költségeket (a közjegyző is beletartozna ebbe), de a bank azt mondta, hogy ők ezt megkérdezik a közjegyzőtől, és egyáltalán nem biztos, hogy menni fog így. És nem is működik, úgyhogy vagy ott kifizeti az ember és megkapja az okiratot rögtön, vagy van egy nehezebb út, de azt nem ajánlom.

Az összeget szívesen megírom, ha küldesz egy mailt, hogy mire vagy kíváncsi pontosan...(cleo1972@citromail.hu)

 

 

A hozzászólás:
Toszkánfiú Creative Commons License 2007-12-18 16:33:39 1242

Szia Cleo!

 

Te nem írattál alá valamiféle nyilatkozatot a CEE-vel, hogy ők állják a szerződésmódosítással kapcsolatos költségeket? vagy ők csak az adás-vételi módosítással kapcsolatos költségeket fedezik, de a banki hitelszerződés módosításáét már nem? mégis hogy gondoltad, hogy nekünk kell behajtani a CEE-től? attól tartok, ha nincs semmilyen jogalapja, mehetünk a pékhez panaszért, de a CEE-n nem tudjuk behajtani a közjegyzői díjat. A hitelszerződésben a CEE nem áll jogviszonyban a bankkal, csak mi. Egyébiránt, ha nem túl bizalmas, mennyit kért a közjegyző?

Előzmény:
cleo1972 Creative Commons License 2007-12-18 11:21:25 1233

Az én hűtőm is bugyborékol, hörög, néha süvít és szokott olyan hangokat is hallatni, mintha fel akarna szállni, mint egy űrhajó:-)

De remélem később majd halkul, legalábbis a használati útmutató azt írta ez csak az elején leszígy. De meddig van az első idő?

Ugyanakkor szeretném megosztani veletek, hogy ma reggel voltam a bankban, elsőként módosítottam a szerződést. Jobb ha visztek magatokkal készpénzt, mert ott kell fizetni kp-ban, és a számlát is csak a ti nevetekre tudja kiállítani a közjegyző. Tehát mi fizetünk, és utána be kell hajtani az Eladón.

Azt mondta a közjegyző, hogy ha átutalásos számlát ki is tudna állítani, akkor a közokiratot nem kanánk meg, csak az utalás után...ez viszont felvethetne még egyéb problémát is.

Szóval készüljetek fel, hogy ez a menete.

Remélem este egy-két fórumos "ismerrőssel" találkozhatok majd a lakógyűlésen:-)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!