|
|
|
|
 |
Páti a játi
2007-12-15 23:35:58
|
74
|
Ó, csodálatos állatok! |
|
 |
kisúr
2007-12-15 22:29:40
|
73
|
:)


 |
|
A hozzászólás:
 |
speedlight
2007-12-15 22:14:59
|
72
|
"a birkaterelés nagyon dinamikus téma"
Páti! Birkák!!! Figyelsz? |
|
Előzmény:
 |
kisúr
2007-12-15 21:52:57
|
70
|
| Mindenfélét olvasgatva a 40D tűnik nekem jó váznak, elsősorban a nagyobb LCD és a sorozatfelvétel miatt (és nem mellesleg crop-os). Gyakran lenne jó 3-4 kockánál többet lőni hirtelen, pl. a birkaterelés nagyon dinamikus téma. Van, hogy egy perc alatt bejárja a nyáj és a kutya a fél hektáros pályát. Ugyanez miatt szükséges a tág vario-s objektív, 10 mp. alatt képesek 100 métert haladni. Az álomobjektív (70-200mm f/2,8 L) egyre távolabb kerül viszont most a 70-300 f/4-5,6 IS USM-mel szemezek, a crop-os vázon 480mm azért elég kell, hogy legyen nekem. Eddig egy 135mm végű kölcsönobival lőttem párat és volt kezemben egy Nikon D50 egy Nikkorr 80-200mm f/2,8 EX obival. Az ezzel a szettel készült fotók a minta számomra. A fentiek miatt elengedhetetlen a villámgyors és pontos AF, ez az olcsóbb obi is tudja ezt a felhasználói vlemények szerint. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|