Keresés

Részletes keresés

speedlight Creative Commons License 2007-12-14 17:52:33 49
:) Hát netuddki, mennyit rohangásztam utána guggolva, meggörnyedve, "zsiráf-iszik" pózban, meg mennyit fetrengtem a földön, míg ezt a sorozatot lőttem:

http://picasaweb.google.com/levai.zsuzsanna/EgeretFogott
A hozzászólás:
stgellert Creative Commons License 2007-12-14 09:48:52 44
(ugyanis szerintem, simán kimegy a kutyuska, macska, nemkívánt törlendő, az élességi síkból, ahová az af fókuszált a tág rekesznél).
Előzmény:
stgellert Creative Commons License 2007-12-14 09:05:13 41
Nagyon régi vicc, de a végszó lényeges:

Hogyan fényképezzünk kiskutyát?

1. Vegyük ki a filmet a dobozból, és próbáljuk meg betölteni a fénykepezõgépbe
2. Vegyük ki az üres dobozt a kiskutya szájából, és dobjuk a kukába.
3. Emeljük ki a kölyköt a kukából, és poroljuk le róla a kávézaccot.
4. Válasszunk megfelelõ hátteret a fényképhez.
5. Tegyük a kamerát az állványra, és állitsuk be.
6. Keressük meg a kiskutyát, és vegyük ki a szájából a szennyes zoknit.
7. Tegyük a kölyköt a kiszemelt háttér elé, és térjünk vissza a fényképezõgéphez.
8. Hagyjuk a hátteret, és másszunk gyorsan a kiskutya után.
9. Próbáljuk meg egy kézzel beállítani a gépet, a másikkal fogjuk le a kiskutyát.
10. Fogjunk egy zsebkendõt, és töröljük le a nyálat a lencsérõl.
11. Vegyük ki a külyük szájából az összerágott vakut, és dobjuk a szemétbe.
12. Dobjuk ki a szobából a macskát, és fertõtlenítsük le a kiskutya orrát.
13. Az ájságokat rakjuk vissza a dohányzóasztalra.
14. Keltsük fel a kölyök figyelmét egy fejünk felett csipogtatott játékkal.
15. Tegyük vissza a szemüvegünket, és ellenõrizzük a gépet, az esetleges meghibásodásokat illetõen.
16. Igyekezzünk idõben megfogni a kiskutya grabancát, és kiabáljunk: Kint a kertben!
17. Hívjunk valakit, hogy segítsen rendberakni a lakást.
18. Keverjünk egy italt.
19. Üljünk le és italunk társaságában határozzuk el, holnap elsõ dolgunk lesz megtanítani a kiskutyának az ÜL és a MARAD vezényszavakat, és azok jelentését.

Szal kitartás, és a jó fényviszonyok vicces módon nem a záridőd miatt lényegesek, hanem az AF miatt...
Amit meg lehet próbálni, magasra az ISO érzékenységet, vagy magas érzékenységű film a gépbe, AF, de a rekeszt szűkre, kb. 5,6-ra venni - így nő az élességi mélységed -, a magas filmérzékenység meg talán ad elegendő zársebességet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!