|
|
|
|
 |
kisúr
2007-12-14 07:32:50
|
40
|
Az autofókuszt én mindig átállítom 9 pontról a középsőre. Egy barátom olyasmi szettel fotóz, mint Te, hála a nagy gyakorlatának és az optikájának, remek, szűk mélységélességű képeket készít. Nekem is ez a célom, erre a feladatra keresek objektívet. Eddig úgy gondoltam, hogy a nagy fényerő (f/2,8), a gyors AF és a nyitott blende visz közelebb ehhez de tegnap elbizonytalanodtam. Persze az is lehet, hogy hamar feladtuk és hogy én nem próbákoztam (a gépem sem volt nálam), a fények sem voltak ideálisak. Épp ez lenne a nagy dolog, hogy nem mintaszerű körülmények között is lehessen tuti képeket csinálni.
"Célszerű külön állítani az expogombtól az AF-t hogy csak akkor mérjen fényt mokor valóban exponálsz." Ezt sajnos nem értem. Az én vázam vagy nem tud ilyet, vagypedig én nem tudom, hogyan kell ezt megoldani. |
|
A hozzászólás:
 |
exc525
2007-12-14 01:22:19
|
38
|
Általában fókuszt középen mér leggyorsabban és legpontosabban a gép. Ezért a beállításoknál ezt preferáljuk. Célszerű külön állítani az expogombtól az AF-t hogy csak akkor mérjen fényt mokor valóban exponálsz. Pici dolgok, de sokat jelenthetnek. Egy pár fotóm: VargaZ fotók
|
|
Előzmény:
 |
seeman
2007-12-13 22:21:05
|
36
|
| Az AV-mód csak az expozíciót befolyásolja, az AF módok közül kell választani!(One shot, AI Focus, AI Servo) az utolsót. A középső AF ponttal követed a kutyát és az expogombot félig lenyomva tartod és ha kell, lősz! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|