|
|
|
|
 |
exc525
2007-12-14 01:22:19
|
38
|
Általában fókuszt középen mér leggyorsabban és legpontosabban a gép. Ezért a beállításoknál ezt preferáljuk. Célszerű külön állítani az expogombtól az AF-t hogy csak akkor mérjen fényt mokor valóban exponálsz. Pici dolgok, de sokat jelenthetnek. Egy pár fotóm: VargaZ fotók
|
|
A hozzászólás:
 |
seeman
2007-12-13 22:21:05
|
36
|
| Az AV-mód csak az expozíciót befolyásolja, az AF módok közül kell választani!(One shot, AI Focus, AI Servo) az utolsót. A középső AF ponttal követed a kutyát és az expogombot félig lenyomva tartod és ha kell, lősz! |
|
Előzmény:
 |
kisúr
2007-12-13 22:11:27
|
34
|
| AV-módban próbált fotózni, a végén manuálban a tanácsomra. A gépem (300D) kreatív (sport) módban tud AI Servo-t (jut eszembe, egy jack-dugóval olvastam egy hekket erre a feladatra, ilyenkor úgy tesz, mintha folyton félig nyomnám az expo-gombot), a 30D-t sajnos nem ismerem. De most megint bekattant valami: talán a 3m-en túli autofocus-t kellett volna még megpróbálni (nem tudom, hol állt a srácnak). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|