|
|
|
|
 |
speedlight
2007-12-14 09:21:03
|
43
|
"A gépem (300D) kreatív (sport) módban tud AI Servo-t"
Nohát, nem is tudtam! :) Nekem is 300D van. Mindig tanul vmi újat az ember... |
|
 |
zorko
2007-12-13 22:43:34
|
37
|
| milyen záridőt használt? A bemozdulástól is lehet életlen, még ha szembe is jön... |
|
 |
seeman
2007-12-13 22:21:05
|
36
|
| Az AV-mód csak az expozíciót befolyásolja, az AF módok közül kell választani!(One shot, AI Focus, AI Servo) az utolsót. A középső AF ponttal követed a kutyát és az expogombot félig lenyomva tartod és ha kell, lősz! |
|
 |
seeman
2007-12-13 22:16:00
|
35
|
:) Holnap megpróbálok kutyázni én is, még nem nagyon csináltam. A 300D Ai Servo-ja (már beugrott), nem valami pontos. A 30D viszont jól tekeri! Majd beszámolok, ha van eredmény! :) |
|
A hozzászólás:
 |
kisúr
2007-12-13 22:11:27
|
34
|
| AV-módban próbált fotózni, a végén manuálban a tanácsomra. A gépem (300D) kreatív (sport) módban tud AI Servo-t (jut eszembe, egy jack-dugóval olvastam egy hekket erre a feladatra, ilyenkor úgy tesz, mintha folyton félig nyomnám az expo-gombot), a 30D-t sajnos nem ismerem. De most megint bekattant valami: talán a 3m-en túli autofocus-t kellett volna még megpróbálni (nem tudom, hol állt a srácnak). |
|
Előzmény:
 |
seeman
2007-12-13 22:05:54
|
33
|
A 30 D-s srác próbálta követő AF-fel is (AI Servo)? Nem tudom, a te gépedben van-e olyan üzemmód? A kutyák mozgását előre kiszámítani nehéz, ezért gondolom, hogy követő AF-fel kellene talán megpróbálni. De a gyenge megvilágítás is eléggé csökkentette az éles kép esélyét. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|