Keresés

Részletes keresés

speedlight Creative Commons License 2007-12-14 09:21:03 43

"A gépem (300D) kreatív (sport) módban tud AI Servo-t"

 

Nohát, nem is tudtam! :) Nekem is 300D van. Mindig tanul vmi újat az ember...

zorko Creative Commons License 2007-12-13 22:43:34 37
milyen záridőt használt? A bemozdulástól is lehet életlen, még ha szembe is jön...
seeman Creative Commons License 2007-12-13 22:21:05 36
Az AV-mód csak az expozíciót befolyásolja, az AF módok közül kell választani!(One shot, AI Focus, AI Servo) az utolsót. A középső AF ponttal követed a kutyát és az expogombot félig lenyomva tartod és ha kell, lősz!
seeman Creative Commons License 2007-12-13 22:16:00 35
:) Holnap megpróbálok kutyázni én is, még nem nagyon csináltam. A 300D Ai Servo-ja (már beugrott), nem valami pontos. A 30D viszont jól tekeri!
Majd beszámolok, ha van eredmény! :)
A hozzászólás:
kisúr Creative Commons License 2007-12-13 22:11:27 34
AV-módban próbált fotózni, a végén manuálban a tanácsomra. A gépem (300D) kreatív (sport) módban tud AI Servo-t (jut eszembe, egy jack-dugóval olvastam egy hekket erre a feladatra, ilyenkor úgy tesz, mintha folyton félig nyomnám az expo-gombot), a 30D-t sajnos nem ismerem. De most megint bekattant valami: talán a 3m-en túli autofocus-t kellett volna még megpróbálni (nem tudom, hol állt a srácnak).
Előzmény:
seeman Creative Commons License 2007-12-13 22:05:54 33
A 30 D-s srác próbálta követő AF-fel is (AI Servo)? Nem tudom, a te gépedben van-e olyan üzemmód? A kutyák mozgását előre kiszámítani nehéz, ezért gondolom, hogy követő AF-fel kellene talán megpróbálni.
De a gyenge megvilágítás is eléggé csökkentette az éles kép esélyét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!