Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2007-12-13 21:54:54 30
Biztosan lesz majd olyan fórumos is, aki tud segíteni...
A hozzászólás:
323d Creative Commons License 2007-12-13 21:35:05 27
Seeman:
a válaszod első részében nem írtál semmi újat- ezt nem nagyképűségból írom. Elég sokat fotóztam manuálba amíg nikonom volt, sőt sokan fotóztak rallyen többen canonnal is. Nekem akkor a fehér és a sárga autók okoztak gondot. Jó a 2,8 fényerőbe, de minimális a mélységélesség és ott már sokkal könyebben hibázika gép is. Legalábbis a tapasztalatok ezt mutatják. Rallyen is sokaz teszteletem a felvezető autókon. A canont most vettem, összesen 2 versenyen voltam még vele. A nikonnal 20000 expo volt a kezembe, néha még megtrérál a zoomgyűrű forgásiránya. Volt egy 2,8-as sigmám, de nem szerettem, az sokat hibázott és így mérgembe egybe eladtam mindent. Az isoval én is úgy vagyok, hogy inkább több zaj, mint bemozdul kép. PS-be már szűrtem, de a legjobbnak talán a noise ninját tartják. Meg van nekem, már használta, rengeteg zajt tudtam vele generálni )).
61antana:
RAWba nem sokat fotóztam még, kicsit nehézkes a kezelése.
"és elég gond lesz az af-et figyelnie a gépnek", Ezt nem teljesen értem. Ha nincs fénymérés több teljesítmény jut az af-re? Úgy látszik van még mit tanulnom.
És végül. Szürke kártya. Hogy készítsem el ezt? Vannak ötleteim, de nem vagyok benne biztos.
Köszönöm a gyors és segítő válaszokat, üdv.: 323d
Előzmény:
nemethla Creative Commons License 2007-12-13 21:08:17 24
Csúcsfényt mérj, ha lehet, de mindenképp arcra próbálj mérni,(mármint sportoló arcára) és az így mért értéket lődd meg manuálban. Ti a fényviszonyok (reflektorok) nem változnak, és elég gond lesz az af-et figyelnie a gépnek. ISo 800 még lehet hogy kevés, hazai pályákon nagy a takarékosság...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!