|
|
 |
323d
2007-12-13 21:35:05
|
27
|
Seeman: a válaszod első részében nem írtál semmi újat- ezt nem nagyképűségból írom. Elég sokat fotóztam manuálba amíg nikonom volt, sőt sokan fotóztak rallyen többen canonnal is. Nekem akkor a fehér és a sárga autók okoztak gondot. Jó a 2,8 fényerőbe, de minimális a mélységélesség és ott már sokkal könyebben hibázika gép is. Legalábbis a tapasztalatok ezt mutatják. Rallyen is sokaz teszteletem a felvezető autókon. A canont most vettem, összesen 2 versenyen voltam még vele. A nikonnal 20000 expo volt a kezembe, néha még megtrérál a zoomgyűrű forgásiránya. Volt egy 2,8-as sigmám, de nem szerettem, az sokat hibázott és így mérgembe egybe eladtam mindent. Az isoval én is úgy vagyok, hogy inkább több zaj, mint bemozdul kép. PS-be már szűrtem, de a legjobbnak talán a noise ninját tartják. Meg van nekem, már használta, rengeteg zajt tudtam vele generálni )). 61antana: RAWba nem sokat fotóztam még, kicsit nehézkes a kezelése. "és elég gond lesz az af-et figyelnie a gépnek", Ezt nem teljesen értem. Ha nincs fénymérés több teljesítmény jut az af-re? Úgy látszik van még mit tanulnom. És végül. Szürke kártya. Hogy készítsem el ezt? Vannak ötleteim, de nem vagyok benne biztos. Köszönöm a gyors és segítő válaszokat, üdv.: 323d |
|
A hozzászólás:
 |
nemethla
2007-12-13 21:08:17
|
24
|
| Csúcsfényt mérj, ha lehet, de mindenképp arcra próbálj mérni,(mármint sportoló arcára) és az így mért értéket lődd meg manuálban. Ti a fényviszonyok (reflektorok) nem változnak, és elég gond lesz az af-et figyelnie a gépnek. ISo 800 még lehet hogy kevés, hazai pályákon nagy a takarékosság... |
|
Előzmény:
 |
323d
2007-12-13 19:19:42
|
21
|
Válasz mindenkinek. Először is megköszönöm, hogy lehettem olyan fontos, hogy nyitottak nekem egy topikot- abba se vagyok biztos, hogy én megtehettem volna (thx Páti a játi). Nos igen, a vaku használata nem szerencsés. Le is szedhettem volna az exifet, de nem láttam értelmét. Igen tudom, kell egy fényerős obi, az is biztos, hogy a 18-55 nem tartozik ezek közé((. Próbáltam növelni a záridőt, de nem sok értelme van. Sajnos 1/160 alatt nagyon bemozdulnak az alakok- mondhatnám villámgyorsak az alanyok. A kolléga aki hosszabb idővel fotózott, láttam a képeit -nagyon bemozdultak.  A képet nem a minőség és nem is baromira nagy ötlet miatt linkeltem, hanem az exifből kiolvashatók a fényviszonyok. Ennek függvényében kérek a közönségtől segítséget, ők hogyan fotóznának ilyen körülmények között. A Seeman kolléga által belinkel kép exifjéből kiolvasható az 1/4000-es záridő- így könnyű jót csinálni. Sajnos ez egy szerényebb esemény volt, ráadásul néha még a terem világítást is lekapcsolták. Nem tudom összejön-é holnap a a hoki, gondolom ott azért jobb fényviszonyok lesznek. Felszerelésem: 20D 70-200/4. Tudom jobb lenne a 2,8, de nincs. Ez van. Meg ház- arra ment el. A lóvé. Közelre egy 28-70 2,8 sigmát gondoltam, egy kicsit később. Köszönöm a tánácsokat, megpróbálok belőlük tanulni. A helyesírásom? Nos az hagy némi kívánnivalót maga után, így elnézést kérek miatta. Üdv.: 323d |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|