|
|
 |
nemethla
2007-12-13 21:08:17
|
24
|
| Csúcsfényt mérj, ha lehet, de mindenképp arcra próbálj mérni,(mármint sportoló arcára) és az így mért értéket lődd meg manuálban. Ti a fényviszonyok (reflektorok) nem változnak, és elég gond lesz az af-et figyelnie a gépnek. ISo 800 még lehet hogy kevés, hazai pályákon nagy a takarékosság... |
|
 |
61antana
2007-12-13 19:54:01
|
23
|
Néhány dolgot én is mondanék, de már Seeman elmondta a lényeget. Próbáld meg még feljebb tolni az ISO-t. 800 biztosan jó, de lehet kelleni fog az ISO 1600, viszont ebben az esetben lehet PS-ben zajt kell szűrni.
Én mondjuk Tv-re állítanám és fénytől függően próbálnék olyan 1/1000-edes idővel.
Aztán sorozatra állítanám és több képet lőnék alkalmanként.
Természetesen RAW-ban fotóznék és vinnék magammal egy szürke kártyát is, hátha elmennek a színek. Sokszor a lila mez nem lila.
Most ennyi jut eszembe. |
|
 |
seeman
2007-12-13 19:33:07
|
22
|
Nem reménytelen vállalkozás a 20D + 4/70-200-assal nekifogni a jéghoki-fotózásnak. Biztos, hogy az objektív ekvivalens átfogása (112-320mm) elég lesz a legtávolabbi eseményekhez is. F/4-en dolgozz, hogy minél rövidebb zársebességek adódjanak. Az ISO-értéket nem fogod megúszni 800 alatt, mert a jeges csarnokok világítása nem túl erős. Ha ki tudsz préselni 1/500 sec zársebességet, az már sokat érhet, ha rövidebb adódik, az még jobb! Viszont nehéz lesz jó nézőpontot keresni. Ha a lelátóról fotózol, maradj középen, onnan takarnak legkevesebbet a plexi-palánkok. Legjobb lenne lekunyizni magadat a palánk mellé, de azt nem biztos, hogy a rendezők vagy a játékvezetők megengedik, mert eléggé sérülésveszélyes hely. Próbafotókkal mérd ki még bemelegítés közben a helyes expóértéket (hisztogram!) és azon dolgozz végig M-expomódban. A színhőmérsékletet is próbáld helyesre belőni. Sok sikert!:) |
|
A hozzászólás:
 |
323d
2007-12-13 19:19:42
|
21
|
Válasz mindenkinek. Először is megköszönöm, hogy lehettem olyan fontos, hogy nyitottak nekem egy topikot- abba se vagyok biztos, hogy én megtehettem volna (thx Páti a játi). Nos igen, a vaku használata nem szerencsés. Le is szedhettem volna az exifet, de nem láttam értelmét. Igen tudom, kell egy fényerős obi, az is biztos, hogy a 18-55 nem tartozik ezek közé((. Próbáltam növelni a záridőt, de nem sok értelme van. Sajnos 1/160 alatt nagyon bemozdulnak az alakok- mondhatnám villámgyorsak az alanyok. A kolléga aki hosszabb idővel fotózott, láttam a képeit -nagyon bemozdultak.  A képet nem a minőség és nem is baromira nagy ötlet miatt linkeltem, hanem az exifből kiolvashatók a fényviszonyok. Ennek függvényében kérek a közönségtől segítséget, ők hogyan fotóznának ilyen körülmények között. A Seeman kolléga által belinkel kép exifjéből kiolvasható az 1/4000-es záridő- így könnyű jót csinálni. Sajnos ez egy szerényebb esemény volt, ráadásul néha még a terem világítást is lekapcsolták. Nem tudom összejön-é holnap a a hoki, gondolom ott azért jobb fényviszonyok lesznek. Felszerelésem: 20D 70-200/4. Tudom jobb lenne a 2,8, de nincs. Ez van. Meg ház- arra ment el. A lóvé. Közelre egy 28-70 2,8 sigmát gondoltam, egy kicsit később. Köszönöm a tánácsokat, megpróbálok belőlük tanulni. A helyesírásom? Nos az hagy némi kívánnivalót maga után, így elnézést kérek miatta. Üdv.: 323d |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|