Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2007-12-13 18:37:32 5

Érdekes kérdés vetődik fel bennem mindig, amikor azt a hírt olvasom, hogy egy színész lett x,y színház igazgatója. Ugyanis ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy egy színház is tulajdonképpen egy vállalkozás, egy gazdálkodó szervezet, mondhatni "cég". Aki a csapók, kamerák, díszletek között abszolút nagy és profi, - márpedig e topic névadója a színészmesterségben tényleg nagyon nagy - az profi lehet vajon a bevétel/kiadás, személyzeti ügyek, munkabérek, járulékok, költségek és költségvetések stb stb területén is?

Semennyire sem akarom Bujtor Istvánt leszólni, pusztán az jutott eszembe (eddig sokszor, tehát nem személyesen Bujtorral kapcsolatban), hogy igazgatónak lenni, az egy szakma, sok-sok papírmunka, gazdasági vezetés, adminisztráció, szervezés, számlák, utalások stb stb.

Vagy ilyenkor valamiféle üzleti, menedzseri gyorstalpaló is van a "pakliban"?

Előzmény:
kábelbúvár Creative Commons License 2007-12-13 13:41:01 -

Bujtor István lett a veszprémi Petőfi Színház igazgatója. A színész-rendező Bujtor közösen pályázott Eperjes Károllyal a tisztségre, amelyet január elsejétől öt éven át töltenek majd be.

mno

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!