|
|
|
|
 |
perselus
2007-12-04 09:48:14
|
5
|
A hőmérsékletmérő szenzorok elhelyezése megtalálható a vonatkozó szakirodalomban ( mindenféle tereptárgytól minimum 10m-re, füvön vagy földön nem kövön, aszfalton, kavicson, homokon, jól szellőzött helyen, 2m-es magasságban). A csapadék és szélmérő engem nem izgat (még). Engem is a pontosság zavar, a legtöbb készüléken az szerepel, hogy +-3fok ezt a pontatlanságot még 20ezeré' is soknak tartom.
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-12-03 16:51:37
|
4
|
szerintem a mindent tudó automatáktól nem lehet sokat várni. eleve nem rögzített, hogy hova, hogyan kell a szenzorokat elhelyezni. A csapadékmérők egy része téglalap alaprajzú... nem fog ez csalni???
Az igazán jó ketyerék szerintem úgy 100-nál kezdődhetnek, és azok sem biztos, hogy hitelesíthetők.
Azt tudom, hogy egy profi csapadékmérő alapból, adatrögzítő modul nélkül 120000 körüli áron szerezhető be. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|