|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
nord
2007-12-01 11:06:45
|
35
|
Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n
Már ne haragudj, de miért kéne tudni? Amikor veszek valamit és a jótállási jegyen szerepel magyar szerviz, akkor honnan tudjam, hogy ő csak postást játszik?? Nem csak a józan paraszti és, de még az értelmező kéziszótár is erőteljes különbséget tesz a posta és a szerviz fogalma közt.
A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel
Aha. A linkelt esetben és az én esetemben sem törekedtek... teljesen nyilvánvaló, hogy hozzá sem nyúltak az objektívhez. (Amikor két hét után felhívtam őket, azt mondták, hogy "maholnap" meglesz, menjek be. Amikor két nappal később megint telefonáltam, már nem azt mondták, hogy kész van / kész lesz, hanem azt, hogy alkatrész kell hozzá. Jah, természetesen az raktáron nincs... Ugye ez is azt mutatja, hogy mennyire törekedtek a javításra? :))
Sem az én, sem a fogyasztóvédelmis linken nem alkatrészhiányról, meg alkatrészrendelési határidőkről volt szó. Egyszerűen lusták mint a bűn, és mivel az országban nincs még egy szerviz, ezért aztán vastagon kihasználják a monopolhelyzetüket és szarnak a jogi szabályokra. Szerinted nekem miért cserélték ki mégis az obimat, ha annyira törvényesen dolgoznak? Sajnos a kuncsaftok nagy része úgyse áll a sarkára...
Jah, még egy utolsó kérdés: szerinted az ügyfelek vannak a szervizért vagy a szerviz az ügyfelekért? ;) |
|
Előzmény:
 |
KTTech
2007-12-01 10:45:03
|
34
|
Eddig 4 obim volt náluk, mindhármat 30 napon belül (volt amit 8 nap alatt) megjavították, gondom nem volt velük. (Sigma 18-125: szalagkábel szakadás, Sigma 18-50/2.8 AF kalibrálás, Canon 17-55/2.8 IS USM AF kalibrálás, Sigma 50-150/2.8EX AF kalibrálás).
Más:
Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n, csak a hibát tudják leellenőrizni, és kiküldeni a külföldi központi szervizébe (a gyártó nem engedélyezi a javítást). De pl. AF hiba esetén még ott is csak vázzal együtt tudják beállítani...
A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel, ahogy a lehetőleg sem. Alkatrészhiány esetén nincs előírva semmilyen határidő. Nálunk is van olyan (szervizben dolgozom), hogy Japánból megrendeléstől számított 4-5 hónapra jön meg az alkatrész (és minden alkatrészt nem éri meg raktáron tartani...). Viszont a gyártóknál vannak policy-k, amik alapján el lehet járni, de azt nem mondják, hogy márpedig ha nincs kész x napon belül ki kell cserélni (sőt ez szokott az utolsó lenni...) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|