Keresés

Részletes keresés

ssssz Creative Commons License 2007-11-21 12:22:56 1032

Ezt én is tudom, csak azt nem tudom, hogy jogilag, az a papír, amin átvettük a lakást még mielőtt a használatbavételit kiadták volna(és ami tartalmazta, hogy csak saját felelősségre lakhatunk benn) egyenlő e a birtokbaadással.

 

Azaz: a birtokbaadás fogalma nem egyenlő-e azzal az időponttal, amikor "ténylegesen" használni lehet a lakást, azaz a használatbavételi engedély jogerőre emelkedésének időpontjával?

 

Mert az egy dolgog hogy átvettem papíron a lakást, de jogilag nem költözhettem bele, mivel nem volt engedély.

 

Na, ez most elég zavaros  és lényegében azt akartam kihozni, hogy nem e tudja valaki, hogy maga a "birtokbaadás" hogyan definiálható? Egyenlő e azzal, hogy a lakás rendeltetésszerű - azaz lakhatási célra történő - átadása.

 

Ugyanis ha ezt takarja, akkor az a papír, amin átvettem, nem egyenlő a birtokbaadással, mivel akkor én még nem költözhettem be elvileg lakhatás céljából, mivel nem volt meg az engedély.

 

A hozzászólás:
zsrebla Creative Commons License 2007-11-21 11:37:55 1031

Szia!

A kötbér a birtokbaadás késedelmének a következménye, ezért a birtokbaadás napjáig számolódik.

Zs

Előzmény:
ssssz Creative Commons License 2007-11-20 20:19:17 1027

 

van itt a fórumon valaki, aki esetleg megkérdezte a danubiustól, hogy mi a kötbér számításnak  a "vége" azaz hogy mely dátumig számítják? nagyon fontos lenne, hogy ŐK hogyan gondolkodnak.

 

Az a jegyzőkönyv dátuma a mérvadó, amit aláírtunk a lakás átadásakor (igaz, az nem éppen egy birtokbaadási jegyzőkönyv) vagy az a dátum, amikor jogerőre emelkedett a használatbavételi engedély???

 

légyszi aki tudja válaszoljon mihamarabb!!!

köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!