|
|
 |
misiman
2007-11-19 12:27:54
|
11
|
Szia!
A birtokbaadás lényege, hogy attól a naptól, Te viseled a költségeket, illetve Te húzod a hasznokat. Ez egy rendes adásvételi szerződésben is benne van. Birtokbaadási jegyzőkönyv nélkül, aminek szerves része a mérőórák számának illetve állásának rögzítése, nem tudod bizonyítani, hogy mely naptól vagy Te felelős az átadott lakásért, illetve meddig a napig terheli felelősség a beruházót.
Szóval, ne hagyd magad, kell jegyzőkönyv az óraállásokkal. Ha nincs birtokbaadási jegyzőkönyv, akkor az jogilag úgy is tűnhet, mintha jogosulatlanul használnád a lakást.
Ha nem boldogulsz velük, akkor írj Te magad egy papírt arról, hogy átvetted a lakáskulcsokat, illetve írd le a közüzemi mérőórák gyári számát és állását, és mindenképpen írasd alá legalább a képviselőjükkel és két tanúval ezt a papírt. Dátum feltétlenül legyen rajta.
Nem nagy dolog, de rengeteg további kellemetlenségtől megóvhatod így magad.
Remélem segítettem.
Üdv:
misiman |
|
A hozzászólás:
 |
zsuby
2007-11-17 09:14:59
|
10
|
Szerintetek olyan létezhet, hogy a beruházó kulcsátadáskor(bitokbaadáskor) a mérőórák leolvasását "majd késöbb..." kijelentéssel elutasítja??? A már beköltözött lakók elmondása szerint nem készül átadás-átvétel jegyzőkönyv az órákról, gondolom ezért a szolgáltató a névreírás után a tulajdonosnak számlázza ki az összfogyasztást. 11. ker. Mandarin kert lakóparkban történik.
|
|
Előzmény:
 |
misiman
2007-06-08 08:42:29
|
9
|
Szia naki75!
Iker vagy kisebb társasházak estén ez elég gyakori, de valóban speciális, hiszen sokmindent csak azután tudsz ellenőzizni, miután 100%-ban elkészült a lakás.
Szerintem kérj egy részletes műszaki leírást a lakásról - arról, amit az ár tartalmaz - és egy méretezett alaprajzot. Ennek amúgy illene az adásvételi szerződés mellékletének lennie. Ne hagyd, hogy elnagyolják, mindent írass le részletesen, írasd is alá, hiszen ez az, ami alapján a garanciát érvényesíteni tudod.
Az átadás-átvételi jegyzőkönyvbe vegyétek fel, azokat a dolgokat, amiket a nem teljes készültség miatt nem tudsz ellenőrizni ( pl. víz, elektromos áram, csatorna), illetve akár jelöljetek ki egy időpontot, amikor ezek megfelelő működését együtt ellenőrzitek. De legalább írd be a jegyzőkönyvebe, hogy amennyiben ezek nem megfelelően működnek, akkor azokat azonnal ( illetve, ha a használatot nem akadályozzák 30 napon belül) megjavítják.
Feltétlenül írjátok le a jegyzőkönyvbe, hogy kinek a feladata a használatba vételi engedély beszerzése és az azzal járó költségek megfizetése, valamint a földhivatali eljárások ( térképre feltüntetés, beépítetlen területről lakóházzá minősítés) intézése, erre határidőt is jelöljetek ki.
Hirtelen ennyi jutott általánosságban eszembe, ha valami konkrét érdekel, kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok szívesen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|