|
|
|
|
 |
H.J
2007-11-03 18:01:31
|
1075
|
Sajnos várnotok kell.A macskagyökeres eljárást nem ismerem,így véleményt sem mondhatok róla.Ismétlem a jól bevált módszert.Fél nyers tojás az ajtótól 5cm-re befelé,némi tojáslével.Hátra pedig aszalt szilva-tojás,vagy véres belsőség. Van egy tippem amit az óvatos,ravasz nyestek befogásánál vált be.De sajnos ez kissé állatkinzás is.Az én csapdáim hátsó részében volt egy kis leválasztott rész,ahová élő állatot-csibét,patkányt,galambot lehetett tenni.Erre nagyon szépen bejön a nyest.Viszont ha nem a csapda közelében sétál,ellenszél fúj,tehát nem kap szagot a betett madárról,aki nem mozog mert alszik.Akkor a nyest úgy megy el mellette,hogy észre sem veszi. Most jön a módszer.A betett galamb 2 lábát össze kell kötni egy széles szallaggal.(nehogy elhaljon a lába)Majd a madarat a lábánál fogva a kalitka tetejéhez kel felkötni.Ahol a madár lába a kalitkához van kötve elé kell kötni egy lemez darabkát,hogy a nyest nehogy lerágja kivülről.A madár szárnytollából le kell vágni,hogy nagyobb helye legyen a csapdában.A szerencsétlen madár ebben a helyzet ben nem tud aludni.Egész éjjel vergődik.A nyest messziről meghalja.A vadászösztön felébred benne, és a "sérült" madár vergödésének nem tud ellenállni. Remélem tudtam segíteni. |
|
 |
Tima2
2007-11-03 14:19:35
|
1074
|
| Szerintem ha elég ínycsiklandó a kaja a nyest számára, bemegy. Sima nyers csirkehús lehet, hogy nem annyira csábító neki. |
|
A hozzászólás:
 |
labiniko
2007-11-02 23:21:31
|
1072
|
kedves HJ,
még egy kérdés, amit a férjem érdeklődéssel feltett: ezek szerint, ha most még a nyestünk nem éhezik, várnunk kellene télig? vagy az általad említett módszerrel étvágyat lehet csinálni a kis "bestiának"? |
|
Előzmény:
 |
H.J
2007-11-02 20:09:20
|
1070
|
Szia véletlen idetévedtem.Én készitettem régebben a "horváth féle "élvefogó csapdákat vadászoknak.Már nincs sem anyagom,sem időm vele foglalkozni.Viszont jó tanáccsal segithetek.Ne aggódj.Most még a nyest nem éhezik.Talál egeret,verebet, stb.Nem tudom milyen csapdát kaptál. Az ajtajába (5-6 cm-re befelé)tegyél fél tojáshéjat,benne hagyj egy kevés levet.A csapda hátsó felibe akassz fel egy krumplis hálóba további 4-5 nyers tojást és 5-6 szem aszalt szilvát.Ha elég hely van a csapdába, fogjál cseréppel néhány egeret,kis ketrecbe zárd össze őket, némi alommal,almával.A szűk helyen összeverekednek,cincognak. Be akaszthatsz véres csírke belsőséget,fejet is.Várjál.(A lényeg: a fél tojás az ajtóban.) emailom. horvath.jozsef@hotmail.com |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|