|
|
|
|
 |
labiniko
2007-11-02 23:21:31
|
1072
|
kedves HJ,
még egy kérdés, amit a férjem érdeklődéssel feltett: ezek szerint, ha most még a nyestünk nem éhezik, várnunk kellene télig? vagy az általad említett módszerrel étvágyat lehet csinálni a kis "bestiának"? |
|
 |
labiniko
2007-11-02 23:18:14
|
1071
|
Szia HJ!
Elég mozgalmasnak tűnik így a nyest-fogás...
mi a véleményed a macskagyökér teával átitatott vattáról? valaki ajánlotta itt a fórumon, be is szereztem ma, de még nem próbáltam. ezenkívül érdekelne, hogyan lehet cseréppel egeret fogni? Pláne tetőtérben, mert mi félig tetőtérben lakunk. (Mégis idetévedt ez a kis zajos-szemtelen jószág, szóval, ahogy láthatod, nem egyszerű az élet. )
|
|
A hozzászólás:
 |
H.J
2007-11-02 20:09:20
|
1070
|
Szia véletlen idetévedtem.Én készitettem régebben a "horváth féle "élvefogó csapdákat vadászoknak.Már nincs sem anyagom,sem időm vele foglalkozni.Viszont jó tanáccsal segithetek.Ne aggódj.Most még a nyest nem éhezik.Talál egeret,verebet, stb.Nem tudom milyen csapdát kaptál. Az ajtajába (5-6 cm-re befelé)tegyél fél tojáshéjat,benne hagyj egy kevés levet.A csapda hátsó felibe akassz fel egy krumplis hálóba további 4-5 nyers tojást és 5-6 szem aszalt szilvát.Ha elég hely van a csapdába, fogjál cseréppel néhány egeret,kis ketrecbe zárd össze őket, némi alommal,almával.A szűk helyen összeverekednek,cincognak. Be akaszthatsz véres csírke belsőséget,fejet is.Várjál.(A lényeg: a fél tojás az ajtóban.) emailom. horvath.jozsef@hotmail.com |
|
Előzmény:
 |
labiniko
2007-11-02 09:58:34
|
1069
|
kedves Mindenki!
A tanácsotokat követve megrendeltem az élvefogó csapdát, de - semmi. Minden reggel látom a nyestünk nyomait, de nemhogy a csapdába nem megy be, hanem a teraszra kitett húsdarab sem érdekli. Látszanak a nyomai mellette, de nem nyúl hozzá. Lehet hogy mással kellene kínálni? Segítsetek, kérlek! Mit tegyek? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|