|
|
 |
Caipi
2007-10-12 19:10:50
|
712
|
Én tudatában vagyok, hogy nem felel meg, mert bemérettettem. De ő még nem, csak szarnak tartja... több helyen olvastam, hogy a szabvány csak annyi, hogy a hangos beszédet hallod, csak nem érted. Az én komfortérzetemhez őszintén szólva ez sem igen lenne elég.... és most képzelj el egy házimozit ott, ahol már a hangos szó is hallható. De ettől még akár meg is felelhet....:-( |
|
A hozzászólás:
 |
kentaura
2007-10-12 19:05:15
|
711
|
| vannak egzakt akusztikai mérési módszerek, amivel a testhangot és a léghangot is mérni lehet. Ha ezzel bizonyított a szerkezet szabványi követelmény alatti test/léghang gátlása, értékcsökkenést lehet megállapítani, ami perelhető attól, akitöl vetted a lakást. Ha te eladod annak tudatában, hogy nem megfelelőek a falak/födémek lég/testhang gátlása, téged is perelhet a vevő, mert rejtett hibát nem mondtál el neki, pedig tudatában voltál. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2007-10-12 13:24:01
|
706
|
Kedves hasonló cipőben járók!
Bánom, hogy nem találtam rá korábban erre a topicra. :-( Fél éve költöztünk be a hőn áhított, szuper kinézetű újépítésű lakásunkba. Most pedig amilyen gyorsan csak lehet, szeretnénk tőle megszabadulni. :-(( Amit korábban Caipi írt, úgy érzem én is magam: mintha együtt élnék a szomszédommal, tudom mikor beteg (tüsszögés, orrfúlyás, köhögés), mikor néz vígjátékot, vagy akciófilmet (olyankor ezerrel dübörög a házmozi, olyan szinten, hogy értem a lakásban, miket ordítanak az akcióhősök lövöldözés közben. Szóval nagyon gáz....... Próbáltuk jelezni a szomszédainknak, hogy azért estefelé, mondjuk 11 után már kicsit csendesebben is lehetnének, erre jött a válasz: Ő teljesen tisztában van a fal vékonyságával, vagy nem megfelelő szigetelésével, s ha nem tetszik nekünk valami, akkor csináljunk utólagos hangszigetelést. (akkor vajon miért nem kompromisszumkészebb egy kicsit??) No comment. A másik szomszédaink (pár hete költöztek) életritmusa teljességel különbözik a miénktől, ők ugyanis éjjel 12-1 között szeretnek fürdeni, TV-t nézni, beszélgetni...stb. S ami még nagy gond nálunk, ami még jobban felerősíti az áthallásokat, hogy a lakás galériás és a galéria szintje már a tetőtérben van!! A lakás (nappali) belmagassága 4,5 méter. Szóval terjed a hang, iszonyat módon. Az építtetővel+a műszaki ellenőrrel jövő héten beszélünk, bár igazából nem tudom mivel fegyverkezhetnék ellene (mi eddig még nem készíttettünk vizsgálatot a szigetelés megfelelőségére). Ingatlanjogi fórumokon olyat is olvastam, hogy valaki vissza szerette volna vásároltatni a lakását az építtetővel, elég agyament ötlet, szerintem. Vagy tud valaki ilyen megtörtént esetről? Sajnos ott tartok, hogy az egészségemre megy az előbbiek miatti idegeskedés, álmatlanságban szenvedek, szorongok, hogy na vajon ma, holnap, jövő hét este mire számíthatok....gáz nagyon..... Nincs mese, mi már eldöntöttük, hogy költözni fogunk, de sajna hitel van a lakáson, ami talán megnehezíti az eladást. Vagy ez manapság már nem számít? A másik, hogy én alapvetően tisztességesnek tartom magam, de vajon a potenciális vevővel mennyire legyek őszinte az áthallással kapcsolatban?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|