Keresés

Részletes keresés

kentaura Creative Commons License 2007-10-12 19:05:15 711
vannak egzakt akusztikai mérési módszerek, amivel a testhangot és a léghangot is mérni lehet. Ha ezzel bizonyított a szerkezet szabványi követelmény alatti test/léghang gátlása, értékcsökkenést lehet megállapítani, ami perelhető attól, akitöl vetted a lakást. Ha te eladod annak tudatában, hogy nem megfelelőek a falak/födémek lég/testhang gátlása, téged is perelhet a vevő, mert rejtett hibát nem mondtál el neki, pedig tudatában voltál.
Caipi Creative Commons License 2007-10-12 18:48:56 709

Igazán sajnálom, hogy Te is így jártál. Ami a szólást illeti, ez szerintem belülről jövő dolog, tedd úgy, ahogy helyesnek érzed. Gondolhatod, hogy rólam általában azt gondolják, hogy hülye vagyok, hogy pereskedem, ahelyett, hogy szó nélkül eladtam volna... de én egy percig nem bántam meg. Azt tettem, amire belső lehetőségem volt, az alternatívám - a saját szempontomból - csak az volt, hogy elfogadom a helyzetet, márpedig azt nem tudtam.

Egyébként a dolog logikailag olybá tűnik, hogy az építőipar manapság általánosan áthallásos lakásokat épít, amik vagy pont megfelelnek a szabványnak, vagy pont nem, de mivel a szabvány is elég kevés, így mindenképpen attól függ az ember komfortérzete, hogy a., mennyire bírja az áthallást, b., milyenek a szomszédai.

Azt hiszem, írtam már, hogy egy - Angiából hazaszakadt - rokon már két harmicakárhánymilliós rózsadombi lakást hagyott ott, mert nem szerette hallni, hogy hogyan pisil a szomszéd...

 

Dunit Creative Commons License 2007-10-12 16:39:45 708

  Mondtam én, hogy az újépítésü házak mind szarak !!!

 

 A magyar építőipar dicsőségére !!!

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2007-10-12 13:24:01 706
Kedves hasonló cipőben járók!

Bánom, hogy nem találtam rá korábban erre a topicra. :-(
Fél éve költöztünk be a hőn áhított, szuper kinézetű újépítésű lakásunkba. Most pedig amilyen gyorsan csak lehet, szeretnénk tőle megszabadulni. :-((
Amit korábban Caipi írt, úgy érzem én is magam: mintha együtt élnék a szomszédommal, tudom mikor beteg (tüsszögés, orrfúlyás, köhögés), mikor néz vígjátékot, vagy akciófilmet (olyankor ezerrel dübörög a házmozi, olyan szinten, hogy értem a lakásban, miket ordítanak az akcióhősök lövöldözés közben. Szóval nagyon gáz.......
Próbáltuk jelezni a szomszédainknak, hogy azért estefelé, mondjuk 11 után már kicsit csendesebben is lehetnének, erre jött a válasz: Ő teljesen tisztában van a fal vékonyságával, vagy nem megfelelő szigetelésével, s ha nem tetszik nekünk valami, akkor csináljunk utólagos hangszigetelést. (akkor vajon miért nem kompromisszumkészebb egy kicsit??)
No comment.
A másik szomszédaink (pár hete költöztek) életritmusa teljességel különbözik a miénktől, ők ugyanis éjjel 12-1 között szeretnek fürdeni, TV-t nézni, beszélgetni...stb. S ami még nagy gond nálunk, ami még jobban felerősíti az áthallásokat, hogy a lakás galériás és a galéria szintje már a tetőtérben van!! A lakás (nappali) belmagassága 4,5 méter. Szóval terjed a hang, iszonyat módon.
Az építtetővel+a műszaki ellenőrrel jövő héten beszélünk, bár igazából nem tudom mivel fegyverkezhetnék ellene (mi eddig még nem készíttettünk vizsgálatot a szigetelés megfelelőségére). Ingatlanjogi fórumokon olyat is olvastam, hogy valaki vissza szerette volna vásároltatni a lakását az építtetővel, elég agyament ötlet, szerintem. Vagy tud valaki ilyen megtörtént esetről?
Sajnos ott tartok, hogy az egészségemre megy az előbbiek miatti idegeskedés, álmatlanságban szenvedek, szorongok, hogy na vajon ma, holnap, jövő hét este mire számíthatok....gáz nagyon.....
Nincs mese, mi már eldöntöttük, hogy költözni fogunk, de sajna hitel van a lakáson, ami talán megnehezíti az eladást. Vagy ez manapság már nem számít? A másik, hogy én alapvetően tisztességesnek tartom magam, de vajon a potenciális vevővel mennyire legyek őszinte az áthallással kapcsolatban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!