Keresés

Részletes keresés

Gabis24 Creative Commons License 2007-10-11 16:32:51 1068

Igen, egy idő után én is el fogom a göriket költöztetni. :))

 

Ha kiszökne, feltehetőleg elmenne, ha nem, akkor szétszednék az éjjel kiengedett őrkutyák. :(

A hozzászólás:
Tima2 Creative Commons License 2007-10-11 09:58:24 1067
A nyest szerintem nem túl társas lény, mármint nem hiszem hogy igényelné másik nyest társaságát pl.
Hallottam olyan esetről, ahol együtt tartották a hímet és a nőstényt és a hím megölte a nőstényt, míg máshol tartják őket együtt, másik ismerősömnél morogtak egymásra, bunyóztak, szóval van erre is, arra is példa, de szerintem meglesz ő a görények nélkül, sőt.
Nem tudom, de én félnék, hogy kifejlett, felnőtt nyestként esetleg kárt okozhat a görényekben. Egy valakit ismertem, aki görényekkel nevelte fel a nyestjét (nőstényt), de egy idő után ő is elkülönítette őket az erőviszonyok miatt.

Ha én elutazom pl. egy hétre, nekem is csak bedobálják a kaját, a vizeslábast pedig ki szoktam kötözni a ketrechez, mert időnként Riki is előszeretettel borogatja fel. Ha pedig be kell hozzá menni, nem hiszem, hogy egy idegennek előjönne bratyizni.
De ha mégis kiszökne, mint Riki példája is mutatja, megvárná valahol, míg hazajössz (remélhetőleg nem a krokodilketrecben:)) ) és boldogan rohanna vissza veled a ketrecébe:)
Előzmény:
Gabis24 Creative Commons License 2007-10-10 18:54:37 1066

Én nem is ettől félek, ott nem fognak petárdázni (talán), de egyébkéntis hozzá van szokva a zajokhoz. Ha a vonatot megszokta már... sok újat (hangosabbat) nem tudnak neki mutatni. :))) Bár tudom minden szokatlan hang ijesztő lehet a számára...

 

Attól tartok, hogy aki etetné, akaratlanul is kiengedné... ill. kiszökne Báró. Mert bár fél és neki a kennelje az otthona, nem nagyon érdekli a külvilág... de mivel 2 göri is van mellette, akik ajtónyitásra azonnal ott teremnek, esetleg kiszöknek... lehet amíg az ismerős a göriket kergetné (bár őket könnyen meg lehet fogni, mert ők csak ott szimatolgatnának az ajtó környékén...), addig meglógna a nyest.

 

Ezért ha ő etet, akkor általában csak bedobálja a kaját és becsukja az ajtót... Nem megy be, nem nézi meg, hogy mi van a nyesttel és nem ad neki vízet (bár ez van előtte mindig, de előfordul az is, hogy kidöntik...). Ezekre mondjuk én kértem meg, hogy ne mászkáljon be, mert akkor Báró tényleg világgá szaladna...

 

Szóval emiatt még parázom. :) De lassan úgyis az lesz, hogy a göriket elrakom mellőle, mert csak morog rájuk már... és akkor az ismerősnek is csak a nyestre kell figyelnie...

 

Egyébként ő mennyire igényli, hogy legyen mellette vki? Göri? Nem unatkozik egyedül?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!