Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

WooDoo Creative Commons License 2007-10-05 16:22:22 2860

Nincs nekem semmi bajom veled, és nem irigykedem az elektromos autógyáradra sem, sőt igazán örülnék ha sikerülne az álmod megvalósítása.

 

Csak az zavar, hogy a távoli jövőben elkészülő sorozatgyártású járgányodat úgy futtatod, mintha a prototipus már a Rábaringen róná a próbaköröket. Engem nem kápráztat el a 3D-s terved, egy ügyes formatervező hallgató komolyabbat csinál diplomamunkának.

 

Ha jól emlékszem, novemberre igérted az első autódat, ami már a végleges szerszámokban fog készülni. Tudod tartani a határidőt?

A terveiddel nincs semmi baj, de én addig nem futtatnám a terméket, amíg nincs egy alaposan kipróbált prototipus a birtokomban.

A hozzászólás:
tuner1 Creative Commons License 2007-10-05 15:00:22 2859

Te Woodoo,

a vége megint nagyon gonoszra sikerült!

Nem lehet ennyi mindent egyszerre csinálni, de a jövő héten megkezdődik a 4 személyes ( csomagtartóval, nem dobozzal ) tervezése...

 

Előzmény:
WooDoo Creative Commons License 2007-10-05 14:46:19 2858

Miért kellene egy segédmotoros járműnek elérni az autók minőségét. Ne hasonlíts már össze különböző kategóriákat, a mopedautókat a robogókkal sorolják egy csoprtba (L2e ill. L6e)

 

Az autó az más tészta, én soha nem állítottam azt, hogy egy mopedautó megfelel családi autónak, viszont a 15 éves fiamnak nagyon is megfelelő iskolába járni.

 

Ha tuner az L7e kategóriába, azaz négykerekű motorkerékpárnak akarja vizsgáztatni a járművét, akkor az sem lehet 400 kg-nál nagyobb üres tömegű, kivéve ha áruszálító jellegű lesz, mert akkor max. 550 kg lehet az üres tömege. Ilyen kevés anyagból nem lehet 5*-os töréstesztet elérő, 4 v. 5 üléses acél karosszériát csinálni. A motorja sem lehet 15 kW-nál nagyobb teljesítményű, ezért nem kell kiemelkedő menettulajdonságokban reménykedni.

 

Persze lehetne elektromos személygépkocsit is gyártani, de szerintem az még tuner lehetőségeit is meghaladja. Bár a 3D-s látványterv biztosan hamar elkészülne:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!