Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2007-10-03 22:15:41 74
Legyen neked igazad... en a hatas leirasat se hiszem igazan, de mind1.
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2007-10-03 21:36:07 73

Hiszen ha szumma ugyanannyi valik ki a lefolyo elott, de egy csomo hely nem lesz vizkoves... akkor hova tunik a tobbi?
 

Rosszul értelmezed :-)

Lefolyik a csatornába, mivel nem tudott megtapadni. Ha vízkövesedést látsz, akkor meg nem folyik le a csatornába, hanem ott marad a csapodon, üvegajtódon, stb.

Nem a kiválás a lényeg, hanem a megtapadási képesség! Amíg az ásványi molekula szerkezete nagy és tüskés, addig egyszerűen összekapaszkodik, ennél fogva  összefüggő (már látható) réteget tud képezni a legtöbb felületen. Ha viszont ezt a szerkezetet megváltoztatjuk, melynek hatására kisebb és simább felületű lesz, akkor értelemszerűen kevéssé képes látható méretekben összetapadni.

Egyébként elvileg gátolnia kéne a bojler vízkövesedését is, mert a szerkezetet közvetlen a bejövő vízcsőre kell szerelni, tehát a bojlerbe már az átalakított szerkezetű anyag jut, így elvileg ott is nehezebben tud tapadni.

Elvileg.

Előzmény:
Axióma Creative Commons License 2007-10-03 21:25:13 72
Pont ugyanazzal az ervelessel az ellenkezojet is ki lehet hozni:) Hiszen ha szumma ugyanannyi valik ki a lefolyo elott, de egy csomo hely nem lesz vizkoves... akkor hova tunik a tobbi?
A Calgon "mukodeset" tenyleg nem ertem. Marmint hogy egy ennyire kozkeletuen haszontalan dolgot (meg a Galvolgyi-showban is volt egyszeru ertheto lebeszeles) miert vesznek meg mindig meg, hosszu evek ota? Ahh...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!