Keresés

Részletes keresés

CILLI Creative Commons License 2008-06-10 17:12:15 109
ahhh, mert érdekes, hogy az előbb leírt problémám dacára speciel a mosógépem még nem ment tönkre... Igaz csak 4 éve van ilyen rettenetes vízkőtámadásnak kitéve, de én mindig használtam bele vízágyítót és kapaszkodj meg 18 éves a gépem és működik. Igen automata mosógép, nem a régi, tárcsás típus. Anyámé pedig idén vagy jövőre tölti be a 30-at. Igen, az is automata, még az első szériából. És működik, és nem vízköves... Lehet, hogy mégis tud valamit az a vízlágyító? A mosogatógépet is vízlágyító só nélkül használod? Mit gondolsz az is csak viccből kell bele? Én láttam az eredményt az edényeken, amikor kifogyott a ső és még nem ezt a 3 az 1-ben tablettát használtam....
Törölt nick Creative Commons License 2007-10-03 21:36:07 73

Hiszen ha szumma ugyanannyi valik ki a lefolyo elott, de egy csomo hely nem lesz vizkoves... akkor hova tunik a tobbi?
 

Rosszul értelmezed :-)

Lefolyik a csatornába, mivel nem tudott megtapadni. Ha vízkövesedést látsz, akkor meg nem folyik le a csatornába, hanem ott marad a csapodon, üvegajtódon, stb.

Nem a kiválás a lényeg, hanem a megtapadási képesség! Amíg az ásványi molekula szerkezete nagy és tüskés, addig egyszerűen összekapaszkodik, ennél fogva  összefüggő (már látható) réteget tud képezni a legtöbb felületen. Ha viszont ezt a szerkezetet megváltoztatjuk, melynek hatására kisebb és simább felületű lesz, akkor értelemszerűen kevéssé képes látható méretekben összetapadni.

Egyébként elvileg gátolnia kéne a bojler vízkövesedését is, mert a szerkezetet közvetlen a bejövő vízcsőre kell szerelni, tehát a bojlerbe már az átalakított szerkezetű anyag jut, így elvileg ott is nehezebben tud tapadni.

Elvileg.

A hozzászólás:
Axióma Creative Commons License 2007-10-03 21:25:13 72
Pont ugyanazzal az ervelessel az ellenkezojet is ki lehet hozni:) Hiszen ha szumma ugyanannyi valik ki a lefolyo elott, de egy csomo hely nem lesz vizkoves... akkor hova tunik a tobbi?
A Calgon "mukodeset" tenyleg nem ertem. Marmint hogy egy ennyire kozkeletuen haszontalan dolgot (meg a Galvolgyi-showban is volt egyszeru ertheto lebeszeles) miert vesznek meg mindig meg, hosszu evek ota? Ahh...
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2007-10-03 21:05:16 71

A melegítéskor a fűtőszálon leakódó vízkő a vízben jelenlévő ásványi anyagokból tud kialakulni, de mivel a készülék alkamazása, az ásványok százalékos arányát természetesen nem növeli vagy változtatja meg, logikusnak az tűnik, hogy nem tud jobban vízkövesedni a fűtőszál. Ezért én nem hinném, hogy plusz vízkövesedést okozhat a berendezés alkalmazása, de ezt majd a real life eldönti...Ha ilyet tapasztalok, meg fogom osztani, vagy ha valakinek esetleg régebb óta van ilyen, akkor szívesen látnám én is a tapasztalatokat.

 

Egyébként ha már szóba jött, szerintem az ilyen c****n féle szerek a népbutítás részei, tipikus fogyasztói társadalomra jellemző mesterséges igénykeltés.

Mert ha kemény vizes településen lakik is valaki, sok-sok év kell annyi vízkő lerakódásához, amitől elromlik a készülék, ezt már nem egy szerelő mondta nekem. Addigra pedig 90%-ban már egyébként is új gépet venne a user, vagy ha nem is venne újat, addigra elromlik benne valami más. A havonta ilyen csodatablettákra kidobott ezer forintok javarészt teljesen felesleges kiadásokat jelentenek egy család számára, én abból a pénzből inkább veszek valamit a gyerekeknek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!