|
|
|
|
 |
Axióma
2007-10-03 21:25:13
|
72
|
Pont ugyanazzal az ervelessel az ellenkezojet is ki lehet hozni:) Hiszen ha szumma ugyanannyi valik ki a lefolyo elott, de egy csomo hely nem lesz vizkoves... akkor hova tunik a tobbi? A Calgon "mukodeset" tenyleg nem ertem. Marmint hogy egy ennyire kozkeletuen haszontalan dolgot (meg a Galvolgyi-showban is volt egyszeru ertheto lebeszeles) miert vesznek meg mindig meg, hosszu evek ota? Ahh... |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-10-03 21:05:16
|
71
|
A melegítéskor a fűtőszálon leakódó vízkő a vízben jelenlévő ásványi anyagokból tud kialakulni, de mivel a készülék alkamazása, az ásványok százalékos arányát természetesen nem növeli vagy változtatja meg, logikusnak az tűnik, hogy nem tud jobban vízkövesedni a fűtőszál. Ezért én nem hinném, hogy plusz vízkövesedést okozhat a berendezés alkalmazása, de ezt majd a real life eldönti...Ha ilyet tapasztalok, meg fogom osztani, vagy ha valakinek esetleg régebb óta van ilyen, akkor szívesen látnám én is a tapasztalatokat.
Egyébként ha már szóba jött, szerintem az ilyen c****n féle szerek a népbutítás részei, tipikus fogyasztói társadalomra jellemző mesterséges igénykeltés.
Mert ha kemény vizes településen lakik is valaki, sok-sok év kell annyi vízkő lerakódásához, amitől elromlik a készülék, ezt már nem egy szerelő mondta nekem. Addigra pedig 90%-ban már egyébként is új gépet venne a user, vagy ha nem is venne újat, addigra elromlik benne valami más. A havonta ilyen csodatablettákra kidobott ezer forintok javarészt teljesen felesleges kiadásokat jelentenek egy család számára, én abból a pénzből inkább veszek valamit a gyerekeknek. |
|
Előzmény:
 |
Axióma
2007-10-03 19:45:31
|
69
|
Egyelore nalunk nincs gozkabin es egyeb okossag. Valamint en takaritok, mar amikor, nalunk elvileg kemeny a viz de csak a csapoknak kell idonkent valami (alt. cillit bang, a zsiroldos valtozata nalam nem valt be de a vizkooldos az teljesen jo, a nalunk levo lerakodasokra muxik). Termeszetesen nem ellendrukkolok, csak erdeklodom... ugyhogy az is erdekel, ha szep tiszta marad a cirko, a mosogep (ugyse a calgontol lesz olyan, az enyem meg nem is latott de nem is fog). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|