|
|
|
|
 |
Axióma
2007-10-03 19:45:31
|
69
|
Egyelore nalunk nincs gozkabin es egyeb okossag. Valamint en takaritok, mar amikor, nalunk elvileg kemeny a viz de csak a csapoknak kell idonkent valami (alt. cillit bang, a zsiroldos valtozata nalam nem valt be de a vizkooldos az teljesen jo, a nalunk levo lerakodasokra muxik). Termeszetesen nem ellendrukkolok, csak erdeklodom... ugyhogy az is erdekel, ha szep tiszta marad a cirko, a mosogep (ugyse a calgontol lesz olyan, az enyem meg nem is latott de nem is fog). |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-10-03 19:28:07
|
68
|
Szia,
Nem figyeltük, ahhoz még nincs meg elég régen (fél éve kb.), hogy ilyen tapasztalatom legyen. Egyébként a vízkő nem tűnik el, az elv itt az, hogy a vízkövesedést okozó kalcium-karbonátot az elektromos impulzus "szétbombázza" apróbb molekulákra, így a vízből kiválva nem tud olyan könnyen összekapaszkodni a szaniterek feszszínén. Megváltozik a kristályok felülete is, mely szintén nehezíti a tapadást. Tehát a mészkő (ezt látjuk fehér borzalomként, és ez hagy cseppfoltot), összekapcsolódás híján szépen apró daraboknak lefolyik a vízzel a csatornába. Elvileg. Ha mégis igazad lesz, és megragad a bojlerban, és erről lesz valami konkrét tapasztalatom, arról is szólni fogok, ígérem. Nem vagyok a berendezés rajongója, sem kereskedő, mezei userként írtam le a tapasztalatomat. Ha a további tapasztalat negatív lesz, azt is le fogom írni. Egyelőre annyit látok, hogy tizedére csökkent a látható foltosodás, és a feleségem nem siklálgatja hetente kétszer, klórgáztámadás közepedte a mészkőbarlangra hasonlító gőzkabin üvegajtaját. :-)
Ennyit tudok mondani. Javaslom, ha valakinek van a közelében barát, ismerős akinek van ilyen, nézze meg mielőtt beleugrik. Én is így csináltam, egyelőre nem bántam meg azt a 13eFt-ot. |
|
Előzmény:
 |
Axióma
2007-10-03 18:53:13
|
67
|
| Arrol van-e tapasztalatod, hogy a vizko a nem latott reszeken, ahol futve van (bojler, cirko, mosogep, mosogatogep) nem valik-e erosebben ki? Ezt figyeltetek egyaltalan korabban? Csak mert ha a kevesebb takaritas helyett tobbszor kell majd ezeket a nem kis teteleket cserelni... mert valahova csak tunik az a vizko! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|