Keresés

Részletes keresés

Kis Ádám Creative Commons License 2007-10-01 11:46:08 63

Az oktatás és a tudományos fokozat kérdése érdekes. Az egyetem és a tudományos fokozat nyilván összefügg, azonban azért, mert az orvostudomány doktora, a műszaki tudomány doktora stb. formák vannak, az inkább az oktatóhelyek elhatárolódási törekvéseit jelzi, nem azt, hogy ezek önáálló tudományok lennének.

 

Amúgy nyelvművelésből nem lehet doktorátust szerezni, a nyelvművelők a nyelvtudomány doktorai, és ritkán nyelvművelés a témájuk.

A hozzászólás:
Lájszló Creative Commons License 2007-10-01 10:45:20 61

Nézetem szerint az, amit te alkalmazott tudománynak tartasz, beleértve az agronómiát, az orvoslást és a nyelvművelést is, azok nem alkalmazott tudományok, hanem a tudományok alkalmazásai.

 

Ha ezek nem tudományok, akkor mért lehet belőlük tudományos fokozatot szerezni? Ez a tényt nem azt tükrözi vajon, hogy általánosan elfogadott dolog ezeket tudománynak tekinteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!