Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
karcos01 Creative Commons License 2007-09-27 13:41:22 2792
a belinkelt képről a teljsesen szubjektív véleményem:
javított is és rontott is
szerinte az jó hogy a lapos tónusú képet határozottabbá, markánsabbá tette
a kivágás a hajnál már sajnos picit suta, pontosabban nem illik a realisztikus stílushoz a pontatlanság
a színárnyalt is így önmagában picit funkciótlan
akkor már tovább vittem volna valami erősebb grafikus hatásba mert ez íyg megállt félutón
szóval szerintem jó szemű ember csinálta
de ez "csak" egy ujgyakorlat, gyakorlás, vázlat így...
vagy tanulmány..
Előzmény:
toth-abri Creative Commons License 2007-09-26 14:14:14 2780

Utómunka: komolyan érdekel, hogy erről a fotós iskoládban mi a látás.

 

Szerintem is kell utómunka pl.:

- kontraszt, szintek beállítása,

- szinezet finom korrigálása, ha a fehéregyensúly nem volt pontos,

- a kép megvágása,

- fekete-fehér konverzió,

- élesítés,

- apróbb zavaró foltok (pl. szenzorszennyeződés vagy zavaró apróbb becsillanás) kiretusálása.

 

Nekem még belefér vignettálás hozzáadása is, bár sajnos ezt még nem tudom megcsinálni.

 

Ezen kívül több szoftveres módosítás - bármennyire is jó - számomra a mű fotográfiai lényegét veszi el. A Fotóvilágon sok olyan kép van, amit úgy megdolgoztak, hogy az már valami digitális illusztráció, de nem fotó lett. Pl. nézzétek meg ezt a képet (előtte és utánna példája).

 

Ez már nem fotográfia, hanem foto-szoftver-gárfia. :-)

 

Vélemény?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!