|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
karcos01
2007-09-27 13:36:17
|
2791
|
nekem az a véleményem ezzel kapcsolatban (ugyanaz mint ultramarinnak egyébként) , amin már pont itt is vitáztam valakivel: hogy csak is az adott kép számít és bár később nyilván soxor kíváncs vagyok hogy is készült de ha ránézek egy képre akkor kevéssé számít hogy is készült sőt kicsit sem ha számítana az elég nagy baj lenne..(haragudnék magamra, persze szerintem az ember ha ránéz egy képre szinte rögtön kialakít egy vélemlnyt róla nincs ideje a technológiával törödni..az már mindig csak "okoskodás"...
persze ha már nem teccik egy kép akkor ráfoghatom a készítés technikájára is de hát az csak egy indok, mert nyilván nem csak a technológia miatt nem teccik sőt hanem pl. az alkotó "hibázott" a koncepcióval , komp.-al stb.. vagy csak egyszerűen tök más az ízléseünk....
szóval attól mert egy kép egy igen szép, és drága lyukkamaerával készült pl. nem lesz jó.. sőt azzal könnyeb elrontani a képet... persze ha egy ultra modern akármivel is hozták össze attól sem.. de ez nyilvánvaló gondolom..
szóval az adott tecnika az eszköz alkotó kezében és rajta mulik mire jut vele nyilván mint ahogy minden képalkotássnál így van (nem véletlenül hívják a fotozást fénnyel "festésnek" néha, hisz az ) sőt a színes fotók nem sokkal léptek tovább a festészetnél csak nagyon leegyszerűstették a képealkotást csináltak a mérnökök egy "festőgépet"..
(hisz le lehet "tökéelsetsen" másolni egy fotót hagyományos festészeti eljárással fordítva nem nagyon...illtve nehézkdesbb egyelőre..) talán a fekete fehér fotózás igen...az ujszerű volt, szerették is a festőművészek amikor bejöttek az első fotómasinák)
persze simán lehet tévedem sőt :) |
|
Előzmény:
 |
toth-abri
2007-09-26 14:14:14
|
2780
|
Utómunka: komolyan érdekel, hogy erről a fotós iskoládban mi a látás.
Szerintem is kell utómunka pl.:
- kontraszt, szintek beállítása,
- szinezet finom korrigálása, ha a fehéregyensúly nem volt pontos,
- a kép megvágása,
- fekete-fehér konverzió,
- élesítés,
- apróbb zavaró foltok (pl. szenzorszennyeződés vagy zavaró apróbb becsillanás) kiretusálása.
Nekem még belefér vignettálás hozzáadása is, bár sajnos ezt még nem tudom megcsinálni.
Ezen kívül több szoftveres módosítás - bármennyire is jó - számomra a mű fotográfiai lényegét veszi el. A Fotóvilágon sok olyan kép van, amit úgy megdolgoztak, hogy az már valami digitális illusztráció, de nem fotó lett. Pl. nézzétek meg ezt a képet (előtte és utánna példája).
Ez már nem fotográfia, hanem foto-szoftver-gárfia. :-)
Vélemény? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|