Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2007-09-09 22:20:59 3898
Na ja. Végülis vannak akik erre szakosodtak.... A Verseny u-i bolhán komplett műhelye van egy-két fazonnak. Kikódolás, stb... Viszont fotógépnél is találkoztam olyannal, hogy a gyári szám, stb. vadiúj matricával az alján, más sorozatszámmal, stb. (Annál sztem csak az a pech, hogy ha valami olyan sorozatszámot kreálnak, amit szintén keresnek :-D)
Profik mindig voltak ezen a téren is..:-(
Hogy egyszerűbb példa, és éppen fotós-szakágban: vettem 500-ért (!) 4 db, gyári csomagolású, és SONY-cimkés 2600-as akksit ugyanott. persze, hogy jó, ha van 850 mAh-s... És egy kereskedő haverom derült rajtam, mert ahogy mondja, megtévesztésig hű fóliákat is tudnak nyomtatni az akksikra "tájvánon"...
A hozzászólás:
DJ Szegecs Creative Commons License 2007-09-09 18:37:23 3897
Én úgy tudom, a mobilok IMEI száma is átírható programkábel+software segítségével. Vagy az csak a régi Nokiáknál volt?
Előzmény:
panabubus Creative Commons License 2007-09-09 08:37:55 3896
Igen. Találkoztam már én is ilyesmivel. Azóta is fáj a szivem, az ilyen ok miatt otthagyott gép miatt... :-( Nagyon ciki lehet, amikor az ember egy rendezvényen pl. így futna össze az eredeti tulajjal...
Kár, hogy nincs a fotógépeknél is olyan billentyűkombináció, mint a mobiloknál. Met ott aztán trükközhetnek a "leesett-levált" gyári feliratokkal, az IMEI szám bármikor előcsalható. Fotógépnél meg aztán tudod, kinek lenne kedve +ezresekért szervízbe vinni, mert ott állítólag azért ki tudnak olvasni belőle dolgokat. Egy "piacos konstrukciónál" meg ez eleve kizárt. Mert vagy megveszed, vagy otthagyod..:-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!