Keresés

Részletes keresés

kuzo2 Creative Commons License 2007-09-06 17:32:36 30
Azért nem mindegy, hogy egy 8 fokos garázs felé van egy porotherm fal, vagy a -10 fokos szeles kert felé. Oda nem kell U=0,15-ös fal.
A hozzászólás:
Axióma Creative Commons License 2007-09-06 15:20:25 29
Szerintem sokkal nehezebb lesz hoszig. nelkul elerni azt az erteket, ami mar elfogadhato... raadasul ha a garazs felol szigeteled a pincet, nem torekedsz szepsegre, akkor olcsobb mint a kulso hoszig. (nem kell a tobbi kellekkel osszemerheto aru nemesvakolt), es kevesebb meretben, mint a garazs kulso falait novelni.
Előzmény:
kuzo2 Creative Commons License 2007-09-05 23:15:38 27

Remek kis ötletbörze! Kézzel valahogy megbíkóznék vele, csak aztán az egésznek az volna a lényege (szépsége?) hogy utána próbálgatni kéne a külső-belső falakat, ezért szerettem volna modellezni. A lényeg végülis nem az, hogy hány fok lesz a garázsban, hanem hogy a lakás jól legyen hőszigetelve, és el lehessen hagyni arról az egész falról a hőszigetelést, mert az egy csomó pénz.

 

Axióma ötlete ebből a szempontból kedvező, mert a hőmérsékleteket gyorsan végig lehet próbálgatni, igaz így már két dimenzió mentén kell végigszaladni...

 

Ha nem megy, akkor jön a papír, ceruza!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!