Keresés

Részletes keresés

Dr Huso huso Creative Commons License 2007-09-06 17:40:10 285

Amit tudni lehet:

 

Áram tarifák: 31,6 - 32,8 Ft/kWh

forrás: http://www.elmu.hu/dijak_tarifak.php

 

1 m3 víz jelenleg 183,70Ft

forrás: http://www.vizmuvek.hu/pages.php?p=0_1_3#

 

Persze az 1 m3 nem csak befolyik, hanem ki is, és a csatornadíj kb. mégegyszer ennyi. (Nem volt már türelmem megkeresni, de biztos az is fenn van a neten valahol.)

 

Közös költség 150Ft/m2/hó. (Nem akarok ötleteket adni, de tényleg, ezt miért is nem szedik már most? Van ennek valami bármi köze a használatbavételihez?)

 

És amit nem lehet tudni:

 

Azt nem lehet tudni, hogy mennyit fogunk fizetni a fűtésért és a melegvízért. A fűtés és a melegvíz meg attól függ majd, hogy milyen jó (mennyire jó energia hatékonyságú) kazánokat épített be a REAX. A ház majd gázszámlát fizet, és majd azt ügyesen, okosan leosztja nekünk a házat üzemeltető REAX  IKV a melegvíz használat és a fűtés hőmennyiség mérők által mutatott értékek arányában. Meg gondolom majd számol valami alapdíjat, ami a kazán karbantartása, üzemeltetése. Itt azért majd észnél kell lenni, szerintem az első számlák kézhez kapásakor fel fog izzani ez a topic : )

A hozzászólás:
Wireman Creative Commons License 2007-09-06 14:45:31 284

Az a kérdés sztem, kötődik-e a mérőóra átíratás a használatbavételihez.

 

Engem is érdekelne, mennyibe kerül a víz, fűtés köbmétere vagy mije, mert legalább valamennyire kalkulálni tudnánk az összeget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!