Keresés

Részletes keresés

beleszolok Creative Commons License 2007-09-04 18:12:08 66

Kedves Kri76,

 

elég "érdekesre" sikerült a válaszod - óvatosan fogalmazva. ;-)

De kérdezem, ha tehernek érzed ezt az egészet, akkor miért foglalkozol vele? Miért indítottad ezt a topikot? Kötözködő kérdéseket feltenni lényegesen könnyebb, mint korrekt válaszokat fogalmazni, gondolkodni, utánajárni és ténylegesen tenni valamiért. Mindegy. Ez a Te dolgod.

 

Amit én vállaltam/vállalok/ígérek azt teljesítem - még akkor is, ha itt nem verem nagy dobra, hiszen nem is ez a lényeg - nem ezért csinálom.

 

Több lépés közül egyébként a legfontosabb, hogy beszéltem egy játszóteres szakemberrel (ismerős), aki a héten valamikor kijön felmérni a jelenlegi állapotokat, majd kidolgoz nekünk egy javaslatot (balesetmentesítés, karbantartás, lehetséges bővítés stb.) az elkövetkező időszakra.

 

...mindezt természetesen mind a két játszótérre megcsináljuk - még akkor is, hogy én a hátsó házakban lakom és még egyelőre gyerekem sincs...

 

Mérgelődésmentes további szép estét!

A hozzászólás:
Kri76 Creative Commons License 2007-08-22 20:49:15 52
KEDVES "BELESZÓLOK"!



"A 3000 Ft-os hozzájárulásokról eddig mennyien tudnak, illetve ebből mennyien fizették be? Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire aktívak a tulajdonostársak?"
MENNYIEN TUDNAK? LÁSSUK CSAK...
1., ITT A FÓRUMON KI VAN ÍRVA...
2., A JÁTSZÓTÉREN KI VAN ÍRVA...
AZT TUDNOM KELLENE, H MENNYIEN TUDNAK RÓLA SZERINTED, ILL MENNYIEN OLVASTÁK EL? NE HARAGUDJ, DE NEM VÁRSZ TŐLEM KICSIT SOKAT?
MENNYIEN FIZETTEK BE?
HA ODAJÖSSZ HOZZÁM, VAGY ANITÁHOZ -EGYÉBKÉNT MOST MÁR Ő A KASSZAFELELŐS- SZÍVESEN MEGMONDJUK NEKED, DE NE HARADUDJ, EGYELŐRE AZT SEM TUDJUK ABBÓL, H "BELESZÓLOK", H KI VAGY, TE FIZETTÉL-E, VAGY SZERETNÉL-E, ÉS EGYÁLTALÁN, H ITT LAKSZ-E, VAGY JÁTSZ-E A JÁTSZÓTÉRRE, STB.


"Az biztos, hogy annak a háznak (közösségnek) - akié a játszótér, nagy segítség, ha mások pénzén, mások munkájával folyamatosan rendben van tartva"
EZ ÍGY VAN... CSAK TUDOD MI NAP, MINT NAP HASZNÁLJUK A JÁTSZÓTERET, ÉS NEM GONDOLOM, H TÉTLENÜL KÉNE NÉZNÜNK, H TÖNKREMEGY. VAGY IGEN?
MÉGEGYSZER MONDOM A HOZZÁJÁRULÁS ÖNKÉNTES, HA TE ÚGY GONDOLOD, H NEM A TE DOLGOD, AKKOR NE FIZESS, TUDOD VAN AKI MEG ÚGY GONDOLKODIK, H NEKI BIZA 2 GYEREKE VAN, ÉS EZÉRT DUPLA PÉNZT AD, PEDIG SENKI SEM KÉRTE RÁ...


"Hogy miért nem foglalkozott eddig a játszótérrel az a ház, akinek a telkén van? Erre egyszerű a válasz: mert nem tudtak róla, hogy ez az ő feladatuk, illetve szerintem arról sincs információjuk, hogy egy ilyen terület "üzemeltetése" milyen kötelezettségekkel (felelősséggel) jár."
ÉS KINEK A DOLGA FELVILÁGOSÍTANI ŐKET? ÉS AMÍG ÉSZBE KAPNAK ÉS CSINÁLNAK VALAMIT ADDIG MI VAN?


"Szívesen segítek tartós és szabványos játszóeszközt választani, sőt még olyan forrást (lízingcéget) is tudok, aki az országban egyedüliként játszóterek finanszírozását is vállalja, azaz "hitelből" tudnánk egyszerre egy nagyobb beruházást véghezvinni, majd néhány év alatt, havi rendszerességgel kifizetjük az eszközöket, illetve a telepítést."
KÖSZI, H FELAJÁNLOD A SEGÍTSÉGEDET! JÁTSZTÉR HITELBŐL? AZ JÓ, ÉS KIVEL KÖTNEK SZERZŐDÉST? ÉS HA NEM SIKERÜL IDŐRE BESZEDNI A TÖRLESZTŐRÉSZLETET, STB., STB.???


"Egyébként arra figyeljetek, hogy a lakóparkban nem csak az a játszótér van, amiről most elindult a fórum! Célszerű lenne a kettőt együtt kezelni, hiszen sok család csak a "hátsót" használja, illetve olyan is akad, aki ide is, oda is benéz néha."
TUDOD MI AZ ELSŐ JÁTSZÓTÉR MELLETT LAKUNK, AZT IS HASZNÁLJUK, -LEHET, H ÖNZŐSÉG- DE PONT ELÉG ENNEK A JÁTSZÓTÉRNEK A KARBANTARTÁSÁT ÖSSZEFOGNI, NEM HISZEM, H EKKORA PROJEKTBE KELLENE BELEFOGNIA ENNEK A PÁR EMBERNEK, AKI AZ ELSŐ JÁTSZÓTÉR SORSÁVAL TÖRŐDIK. HA OLYAN LELKES VAGY, MIÉRT NEM LÉPSZ FEL TEVŐLEGESEN IS, ÉS SZERVEZED MEG MINDKÉT JÁTSZÓTÉR EGYÜTT KEZELÉSÉT?
APROPO! A HÁTSÓ JÁTSZÓTÉR LE VAN ZÁRVA, ÉS MÉG BE SEM FEJEZTÉK!


Előzmény:
beleszolok Creative Commons License 2007-08-22 18:36:02 51

A játszótér mindenképpen annak a tulajdona, akinek a telkén áll - hacsak nincs valami szerződés, ami ezt másként nem szabályozza (de ezt kétlem). Az biztos, hogy annak a háznak (közösségnek) - akié a játszótér, nagy segítség, ha mások pénzén, mások munkájával folyamatosan rendben van tartva, de ezt valamiféle megállapodásban rögzíteni is kellene, mert mi van akkor, ha például:

1.) úgy dönt a ház, hogy megszünteti a játszóteret, mert másként szeretné hasznosítani azt a területet? (Kicsi az esély erre, de előfordulhat.)

2.) olyan játékot telepít a lelkes, önszerveződő közösség arra a területre, ami bármilyen okból kifolyólag zavarja az ott lakókat (vagy egy részét)?

...és még néhány kérdéses pontot fel lehetne ide sorolni...

 

Hogy miért nem foglalkozott eddig a játszótérrel az a ház, akinek a telkén van? Erre egyszerű a válasz: mert nem tudtak róla, hogy ez az ő feladatuk, illetve szerintem arról sincs információjuk, hogy egy ilyen terület "üzemeltetése" milyen kötelezettségekkel (felelősséggel) jár.

 

Szívesen segítek tartós és szabványos játszóeszközt választani, sőt még olyan forrást (lízingcéget) is tudok, aki az országban egyedüliként játszóterek finanszírozását is vállalja, azaz "hitelből" tudnánk egyszerre egy nagyobb beruházást véghezvinni, majd néhány év alatt, havi rendszerességgel kifizetjük az eszközöket, illetve a telepítést.

 

Egyébként arra figyeljetek, hogy a lakóparkban nem csak az a játszótér van, amiről most elindult a fórum! Célszerű lenne a kettőt együtt kezelni, hiszen sok család csak a "hátsót" használja, illetve olyan is akad, aki ide is, oda is benéz néha.

 

a_simb (Balázs) ötletét, ami egyesület alapítására vonatkozott, maximálisan támogatom. A jelenlegi körülményeket figyelembe véve egyelőre ez a leglogikusabb lépés a játszóterek kezelésére. Itt az a nagy kérdés, hogy mennyien tudnak aktívan bekapcsolódni a szervezésbe, működtetésbe (pl.: lakók informálása, plakátolás, pénzbeszedés, támogató cégek felkutatása, könyvelés, játszószerek beszerzése, folyamatos karbantartása stb.)

 

A 3000 Ft-os hozzájárulásokról eddig mennyien tudnak, illetve ebből mennyien fizették be? Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire aktívak a tulajdonostársak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!