|
|
|
|
 |
zoziapu
2007-08-20 18:18:39
|
15
|
Én nem olvastam semmilyen leírást hozzá. Jobb szeretem autodidakta módon megismerni a programokat. Ez meg ráadásul adta is magát, mert amíg nem csináltam egy új projektet, addig az ég világon semmilyen menü nem volt benne aktív :) Így rájöttem hogy ezzel kell kezdeni. Aztán meg sorban végigmenni a jegyzékek menün. Anyagok: én azokkal dolgoztam amik benne vannak alapból, bár lehetne a netről összeszedni hozzá mindenfélét, de én inkább ha nem találtam valamit akkor keresetem egy hasonlót ami volt. Szerkezetek: Itt kell a dolgot neked is kezdeni, megnyitod, a jobb oldali üres területen jobb klikk, aztán létrehoz, adsz neki nevet pl ablak. Megkérdezi hogy réteges vagy ismert szerkezet. Réteges az amit te raksz össze rétegből. Ismert pedig aminek egyben ismered a paramétereit, pl az ablak ilyen. Ezután típust választol, jelen esetben "ablak külső", megadod a méreteit (x,y) a hőátbocsátási tényezőjét. Gondolom tudod mennyi, ha te vetted az ablakot. Üvegezett rész aránya - egy kis számolással megtudod. Na aztán jön a többi szerkezet: külső fal, belső fal, aljzat, födém. Ezek rétegesek, vagyis neked kell összepakolnod a rétegekből: pl belső vakolat x cm, tégla y cm, szigetelés z cm, külső nemes vakolat ... Ha összeraktad megmondja hogy mennyi a szerkezet hővezetési tényezője, valamint lehet kérni róla egy szép diagrammot, ahol azt mutatja meg hogy lesz-e valahol páralecsapódás vagy sem. Ha megvagy mindennel jöhet a következő menüpont, de ez már egy újabb epizód :)
Zoli |
|
A hozzászólás:
 |
kuzo2
2007-08-18 16:56:22
|
14
|
Na, van egy 5 × 10 m-es ház két fűtött és egy fűtetlen szobával. Egy ablakkal:
mi legyen a következő gomb, amit meg kell nyomni, miután létrehoztam egy új projectet?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|