|
|
|
|
 |
Axióma
2007-08-02 08:39:05
|
23
|
Vagy 5 eve ugyan, de lattam a Construman vagy a bnv-n egy olyan uvegteglast, aki arult uvegtegla-"ablakot". Azaz egyetlen tegla egy kerettel volt beepitve, amivel nyithato volt. Persze ezt csak az egyik oldalon szabad megcsinalni, hogy szerkezeti elemnek es ne nyilaszaronak szamitson az az egesz resz, de ha nagyon tartasz a koszolodastol, akkor ezt meg beteheted. (Bar tehetnel az egyik reteg helyett nyilo ablakot is, de az meg hogy nez ki es dragabb is vszinu.) Nalunk rengeteg para volt, igaz kivulrol nincs dryvit me'g, ugyhogy elofordulhat hogy arra volt konnyebb mennie nem a ket sor koze, de nem volt a ket uvegtegla kozott penesz, inkabb a sarkokban. Egyebkent meg vszinu megoldhato az is, hogy korbe legyen kenve a ket reteg kozott a fal valami vizzaro anyaggal. Persze kerdes, tudnak-e ugyanazzal fugazni, es felul hogyan lehet ezt megoldani. Nem remlik, hogy ilyesmit eroltettek volna nalunk. |
|
A hozzászólás:
 |
Dínó
2007-08-02 07:46:41
|
22
|
| Köszi a választ. Én igazából attól tartok, hogy a két réteg közé - akár a falakon keresztül is - beszökik a pára és utána bepenészedik. Pédául a konyha ebből a szempontból eléggé "veszélyes". |
|
Előzmény:
 |
Axióma
2007-08-01 20:59:50
|
21
|
Mindketto reteg egyforma, a legolcsobb Brico-ban talalhato termek, de a belathatosag miatt (vegulis halo es van a szomszednak arra ablaka) nem a sima hanem az atlosan hullamos, eleg rendesen torzit, duplan meg plane. A szobankban (3x3-as) van egy 60x60-as nevleges ablak meg egy 3 sor 7 oszlop uvegtegla-berakas mellette, es normal feny van bent (kozvetlen napsugar persze nemigen, de szort feny eleg van). A tervezonk allitolag szamolt is vele hogy meglegyen a szobahoz szukseges fenymennyiseg, es mintha akkor csak 3x6-os resz lett volna. A konyhaban meg fuggoleges van 3x6, de az kap rendesen fenyt az etkezobol is ugyhogy az kevesbe mervado. A torzitas miatt nem latom, hogy van-e parasodas vagy koszolas, ket ev alatt olyan merteku nem volt, hogy azt eszrevegyem (igaz nem egy olyan helyen van ahol csak ugy mellette jarogatnank, eleve magasan van + elotte keskenyebb butor is). Persze a rakaskor gondosan tisztogattak, erre kulon felhivtuk a figyelmuket. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|