Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2007-07-29 16:03:19 37

 Annál egyszerűbb dolog nincs  - megnézed a gázórát, mennyin áll, megérdeklődöd folyamatosan, használták és és a fűtésen kívül mit még  főzés - melegvíz.

 Nem árt egy kis analízis  - tájékozódás.

 

 Ja _ nem elég a m2 kell még a belmagasság is.

 Vissza a gázórára - rá van írva, mikor helyezték üzembe  - ez nem azonos a hitelesítési dátummal  - annál egy kicsit kevesebb.

 Ha van kedved, visszatérhetünk a témára!!

A hozzászólás:
zsloti Creative Commons License 2007-07-29 14:08:18 36
A ház 70m2 3 szoba hallos
A konvektoros rendszer már megvan kivéve az egyik szoba ahova be kell még vezetni
Most vesszük a házat igy fogyasztásról fogalmam sincs:)
Én is gondolkodtam inkább a szigetelésen a rendszer cseréje helyett,de erősítsetek vagy cáfoljatok meg
Előzmény:
Dunit Creative Commons License 2007-07-28 20:57:04 35

  "Vagy nem éri meg,annyival nem olcsóbb az üzemeltetése"

 

 

 Az attól függ mekkora a ház. A konvektor gyártók állítják, hogy a konvektor hatásfoka nem rosszabb mint a  falikazáné ( a cigány is a maga lovát dicséri ).

 De  ez talán nem igaz  - valamivel rosszabb a hatásfoka - tehát új beruházásnák a cirkó a nyerő.

 De ha megvan  a konvektoros rendszer? !
 Inkább a ház hőszigetelésére kellene  figyelmet fordítani  - falak - födém  esetleg az ablakok !

 De mennyi a gázfogyasztás ? Igaz ez sem mond m,agában semmit. Csak a fajlagos gázfogyasztás az ami  első lépésként jó az analizisre !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!