|
|
|
|
 |
Dunit
2007-07-28 20:57:04
|
35
|
"Vagy nem éri meg,annyival nem olcsóbb az üzemeltetése"
Az attól függ mekkora a ház. A konvektor gyártók állítják, hogy a konvektor hatásfoka nem rosszabb mint a falikazáné ( a cigány is a maga lovát dicséri ).
De ez talán nem igaz - valamivel rosszabb a hatásfoka - tehát új beruházásnák a cirkó a nyerő.
De ha megvan a konvektoros rendszer? ! Inkább a ház hőszigetelésére kellene figyelmet fordítani - falak - födém esetleg az ablakok !
De mennyi a gázfogyasztás ? Igaz ez sem mond m,agában semmit. Csak a fajlagos gázfogyasztás az ami első lépésként jó az analizisre !! |
|
 |
Dunit
2007-07-28 20:50:28
|
34
|
Hi !
A parapetes cirkó sem egyszerű - igaz ott a kéményesek békén hagynak, de az ÁNTSZ.től kell szakvéleményt kérni kemény forintokért
Sőt !! Esetleg azért a nyavájás kis kivezetésért még építész engedély is kell , hogy gebedjenek meg !! |
|
A hozzászólás:
 |
zsloti
2007-07-28 17:55:07
|
33
|
Sziasztok Most újra életet lehelek e topikba:) Adott egy régi ház béleletlen kémennyel és parapetes konvektorokkal Érdemes megcsináltatni a cirkót? Gondoltam prapetesre mert akkor a kéményt se kell béleltetni Vagy nem éri meg,annyival nem olcsóbb az üzemeltetése
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|