Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2007-07-28 20:57:04 35

  "Vagy nem éri meg,annyival nem olcsóbb az üzemeltetése"

 

 

 Az attól függ mekkora a ház. A konvektor gyártók állítják, hogy a konvektor hatásfoka nem rosszabb mint a  falikazáné ( a cigány is a maga lovát dicséri ).

 De  ez talán nem igaz  - valamivel rosszabb a hatásfoka - tehát új beruházásnák a cirkó a nyerő.

 De ha megvan  a konvektoros rendszer? !
 Inkább a ház hőszigetelésére kellene  figyelmet fordítani  - falak - födém  esetleg az ablakok !

 De mennyi a gázfogyasztás ? Igaz ez sem mond m,agában semmit. Csak a fajlagos gázfogyasztás az ami  első lépésként jó az analizisre !!

Dunit Creative Commons License 2007-07-28 20:50:28 34

 Hi !

 A parapetes cirkó sem egyszerű  - igaz ott a kéményesek békén hagynak, de az ÁNTSZ.től kell szakvéleményt kérni kemény forintokért

 Sőt !! Esetleg azért a nyavájás kis kivezetésért még építész engedély is kell , hogy gebedjenek meg !!

A hozzászólás:
zsloti Creative Commons License 2007-07-28 17:55:07 33
Sziasztok
Most újra életet lehelek e topikba:)
Adott egy régi ház béleletlen kémennyel és parapetes konvektorokkal
Érdemes megcsináltatni a cirkót?
Gondoltam prapetesre mert akkor a kéményt se kell béleltetni
Vagy nem éri meg,annyival nem olcsóbb az üzemeltetése

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!