|
|
|
|
 |
vince
2007-07-25 16:54:03
|
7
|
Hát ez az:
Mármint hogy USB-s egerek mind tudják (jó, jó elektronikusan IC ből) a PS2 módot, de fordítva nem mindig. A Ps2-es egerek általában nem tudják az USB módot. Feltételeztem, én gyanútlan analóg, hogy a billentyűzetnél is hasonló dolgok vannak. |
|
A hozzászólás:
 |
mr_ricsi
2007-07-24 21:06:07
|
6
|
"az egér áll át USB módra." Pontosabban: PS2 módra. |
|
Előzmény:
 |
mr_ricsi
2007-07-24 21:03:31
|
5
|
"mer az átalakítgatás ezen szabványok között ezen irányban, messze nem kiforrott. " Tárgyi tévedésben vagy, ugyanis a PS2 és az USB átviteli rendszere annyira eltérő, hogy az átalakításhoz elektronika szükségeltetik. Az egerekhez mellékelt átalakítóban viszont semmi elektronika sincs, hanem az egér belső elektronikája érzékeli, hogy az átalakító van csatlakoztatva, és az egér áll át USB módra. Ebből következik, hogy az egeret gyárilag úgy kell elkészíteni, hogy mindkét üzemre képes legyen, különben átalakítóval nem fog működni.
Már a soros/PS2 egereknél is így volt, és a 2-féle üzemmódra képes egeret "combó egérnek" hívják. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|