Keresés

Részletes keresés

Leiah Creative Commons License 2007-07-23 15:26:23 2358

Még ketten itt vannak, az én állkapocshibás Azizom ma ismeri meg a gazdáit személyesen (ők már látták képen) és Aichát is lehet, hogy elviszik ma. (Ő a legjobb barátnőm anyukájáé lesz, akinek meghalt a cicája, ő vígaszajándék lesz, és tudom, hogy nagyon fogják szeretni.)

 

Lehet, hogy ma végleg kiürül a ház... És ez persze rossz érzés, de az nem, hogy jó helyen tudom őket, szerető családban. Adnan már 3 napja új családban van (és minden nap írtak róla nekem :) ), Ali pedig 2 napja (és az ő gazdija is hívott tegnap is, és ma is). Boldog vagyok, Aziz miatt komolyan aggódtam, hogy mi lesz vele, ő egy házaspárhoz kerül, ahol már van egy perzsacica, ivartalanítva persze. Ők azt mondták, hogy nem bánják, hogy "Különleges", és ezért a mondatukért nagyon hálás vagyok nekik. Elfogadták, sőt, szépnek látják őt. (És vállalták, hogy ha kinőttek a végleges fogai, lereszeltetik neki, ha szükséges.)

 

Én most nagyon boldog vagyok, mert ennél többet nem is kívánhattam volna nekik. Hiányoznak, és még sokáig fognak is, de mindenki megígérte, hogy küld képeket és megírja a híreket, hogy hogy sikerült a beilleszkedés, aki pedig nem ír, azt úgyis zaklatom én! :)))

A hozzászólás:
mima88 Creative Commons License 2007-07-23 15:03:37 2357
Jaj de örülök!!Nem üres most a ház egy kicsit??:)))
Előzmény:
Leiah Creative Commons License 2007-07-23 13:25:31 2355

Azt írtam, tanácsként és másnak, hogy legalább kiegészítő jelleggel vegyen RC-t a cicájának, még ha nem is minden nap, mert tudom, hogy marha drága, az is jobb, mintha egyáltalán nem kap. De az enyémek kapnak, minden nap, ezen nem is vitázom, mert nincs miért. Sensiblét, persiant, és a kicsik kitten persiant is kapnak. Nem tudom, mi olyan érthetetlen ezen. (Kíváncsi lennék, hol írtam mást, ha te tudod, megírhatnád.)

 

Mégegyszer mondom, hogy mire szűretem a cicákat és mire nem, az is az én dolgom, sokan még ennyire se szűretik, mégis drágábban adják el őket, és ők tenyésztőnek mondják magukat. Én sehol nem írtam, hogy tenyésztő vagyok, szerintem az a tenyésztő, akinél már több alom is született, tapasztalatai vannak, és jó hírűek a cicái, akikkel egy életen át tartja a kapcsolatot. Szerintem az is lehet tenyésztő, aki nem jár kiállításra, ha szép, és egészséges kölykei vannak. Ha szerintetek aki nem állít ki, az szaporító, akkor az vagyok, és az is maradok.

 

Nem azért lettek nálam kölykök, mert meg voltam szorulva anyagilag, sőt, aki egy kicsit is törődik a macskájával, az tudja, hogy állatorvoshoz járni egy nagyhasú cicával, oltásokat beadatni, vitaminokkal etetni, stb, nem olcsó dolog. (Nem ezért kezdtem bele, mint már mondtam, nem pénzben mérek, van más, amiből eltartsam magam. És az enyéim folyamatos orvosi ellenőrzés alatt vannak, főleg Aziz, a problémája miatt.

 

A félperzsa cicákról csak annyit, semmivel se rosszabbak a házicicáknál, sokkal kevésbé érzékenyek, mint a perzsák, (ők kinti cicaként is jól boldogulnak) gyönyörűek, vagányak. (És mindig találni nekik gazdit, nem úgy, mint a házicicáknak.) Miért bűn az, ha léteznek? A házicicák léte is bűn? Én csak akkor szoktam kiborulni, mikor a neten 10-15 ezerért akarják eladni őket...

 

 

iduh: Neked csak annyit mondanék, hogy szerintem, mivel te nem idiótáztál le senkit, ezért valószínűleg a negatív kritika a másik topicon nem neked szólt. (Legalábbis én nem neked szántam.)

 

Senkivel sem szeretnék a továbbiakban veszekedni, sem itt, sem máshol. Ne erről szóljon már ez a topic. Szerintem már mindenki elmondott mindent. Ha bunkóbb voltam, én is elnézést kérek mindenkitől, Denilsontól is, akinek a szakértelmét a továbbiakban sem vitatom. Végighallgattuk egymást, mindenki elmondhatta a véleményét, én is meghallgattam a kritikátokat. Nem teszek szent esküt, hogy megszűretem mindenre a macskáimat, mert nem valószínű, de mivel nem szeretnék beteg kölyköket, valószínűleg nem is lesz több kiscica. A mostani kicsik közül mindenki talált családot, még Aziz is, és mindenki kedvenc cica lesz, senki nem lesz továbbszaporítva. Számomra most ez a legfontosabb, higyjétek el, nem volt egyszerű mindenkinek olyan otthont találni, ahol mindent megkap majd, normális kaját, szeretetet, társaságot. De most nagyon boldog vagyok... Ahogy azok a gazdik is, akik az én "selejtes" cicáimat hazavitték...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!