Azt írtam, tanácsként és másnak, hogy legalább kiegészítő jelleggel vegyen RC-t a cicájának, még ha nem is minden nap, mert tudom, hogy marha drága, az is jobb, mintha egyáltalán nem kap. De az enyémek kapnak, minden nap, ezen nem is vitázom, mert nincs miért. Sensiblét, persiant, és a kicsik kitten persiant is kapnak. Nem tudom, mi olyan érthetetlen ezen. (Kíváncsi lennék, hol írtam mást, ha te tudod, megírhatnád.)
Mégegyszer mondom, hogy mire szűretem a cicákat és mire nem, az is az én dolgom, sokan még ennyire se szűretik, mégis drágábban adják el őket, és ők tenyésztőnek mondják magukat. Én sehol nem írtam, hogy tenyésztő vagyok, szerintem az a tenyésztő, akinél már több alom is született, tapasztalatai vannak, és jó hírűek a cicái, akikkel egy életen át tartja a kapcsolatot. Szerintem az is lehet tenyésztő, aki nem jár kiállításra, ha szép, és egészséges kölykei vannak. Ha szerintetek aki nem állít ki, az szaporító, akkor az vagyok, és az is maradok.
Nem azért lettek nálam kölykök, mert meg voltam szorulva anyagilag, sőt, aki egy kicsit is törődik a macskájával, az tudja, hogy állatorvoshoz járni egy nagyhasú cicával, oltásokat beadatni, vitaminokkal etetni, stb, nem olcsó dolog. (Nem ezért kezdtem bele, mint már mondtam, nem pénzben mérek, van más, amiből eltartsam magam. És az enyéim folyamatos orvosi ellenőrzés alatt vannak, főleg Aziz, a problémája miatt.
A félperzsa cicákról csak annyit, semmivel se rosszabbak a házicicáknál, sokkal kevésbé érzékenyek, mint a perzsák, (ők kinti cicaként is jól boldogulnak) gyönyörűek, vagányak. (És mindig találni nekik gazdit, nem úgy, mint a házicicáknak.) Miért bűn az, ha léteznek? A házicicák léte is bűn? Én csak akkor szoktam kiborulni, mikor a neten 10-15 ezerért akarják eladni őket...
iduh: Neked csak annyit mondanék, hogy szerintem, mivel te nem idiótáztál le senkit, ezért valószínűleg a negatív kritika a másik topicon nem neked szólt. (Legalábbis én nem neked szántam.)
Senkivel sem szeretnék a továbbiakban veszekedni, sem itt, sem máshol. Ne erről szóljon már ez a topic. Szerintem már mindenki elmondott mindent. Ha bunkóbb voltam, én is elnézést kérek mindenkitől, Denilsontól is, akinek a szakértelmét a továbbiakban sem vitatom. Végighallgattuk egymást, mindenki elmondhatta a véleményét, én is meghallgattam a kritikátokat. Nem teszek szent esküt, hogy megszűretem mindenre a macskáimat, mert nem valószínű, de mivel nem szeretnék beteg kölyköket, valószínűleg nem is lesz több kiscica. A mostani kicsik közül mindenki talált családot, még Aziz is, és mindenki kedvenc cica lesz, senki nem lesz továbbszaporítva. Számomra most ez a legfontosabb, higyjétek el, nem volt egyszerű mindenkinek olyan otthont találni, ahol mindent megkap majd, normális kaját, szeretetet, társaságot. De most nagyon boldog vagyok... Ahogy azok a gazdik is, akik az én "selejtes" cicáimat hazavitték... |