|
|
|
|
 |
Első Polgár
2007-07-23 14:08:21
|
268
|
A Wikipedia szerint a rendek es a szolozo lovagok is kurva sok foldet kaptak:
http://en.wikipedia.org/wiki/Reconquista#Christian_in-fighting
The big territories awarded to military orders and nobles were the origin of the latifundia in today's Andalusia and Extremadura, in Spain, and Alentejo, in Portugal
Hiszen a vallas lenyege pont az volt, hogy szentesitette a tulajdon es feudalis jogokat. Kereszteny teruletrol nem lehetett szabadon birtokot rabolni, de pogany teruletrol, aki kapta, marta. |
|
 |
Első Polgár
2007-07-23 13:32:48
|
257
|
Ha renden keresztül érkezett, nem maradhatott ott. Nem kaphatott birtokot sem. Legfeljebb ha egyénileg érkezett, mint a franciák egy része.
Es az hogy lehet, hogy ebbol a sok Terezanyu lovagbol nem maradt egy darab sem nekunk a torok ellen? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-07-23 13:27:40
|
253
|
"gondolom nem voltak hatalom nelkul es feltetelezem a renden beluli cimet, befolyast tovabb lehetett orokolni."
Nem lehett örökölni.
"Na meg igazabol a kerdes az az, hogy megha katonai renden keresztul erkezett a lovag, visszatert a kuldetes vegevel, vagy inkabb osztottak neki egy kis birtokot es ottmaradt."
Ha renden keresztül érkezett, nem maradhatott ott. Nem kaphatott birtokot sem. Legfeljebb ha egyénileg érkezett, mint a franciák egy része. |
|
Előzmény:
 |
Első Polgár
2007-07-23 13:18:55
|
249
|
Nagyon nem vagyok bufe benne, hogy a katonai rendekben mi motivalta az embereket, de pl. a nemet lovagrend lovagjai gondolom nem voltak hatalom nelkul es feltetelezem a renden beluli cimet, befolyast tovabb lehetett orokolni.
Na meg igazabol a kerdes az az, hogy megha katonai renden keresztul erkezett a lovag, visszatert a kuldetes vegevel, vagy inkabb osztottak neki egy kis birtokot es ottmaradt.
Kicsit nehez elkepzelnem a szitut, hogy mondjuk a keresztesek egy nagy veres csata utan elfoglalnak egy gazdag tartomanyt, mire a kiraly elkezdeni osztani a birtokot a spanyol lovagoknak, a francia, angol etc lovagok meg szep illedelmesen felreallnak, letorlik a vert a panceljukrol: aaa koszonjuk, mi nem kerunk birtokot, inkabb megyunk haza imadkozni.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|