|
|
 |
Leiah
2007-07-19 20:17:23
|
2332
|
Ez is egy vélemény, de te legalább nem idiótáztál le senkit, miközben elmondtad. Ha az elejétől láttad, miről volt szó, azt is láthattad, milyen stílusban lettem "kioktatva".
Nem ismered a történetemet, tehát nem biztos, hogy objektív véleményt tudsz adni.
A nőstény cicámnak a szeme sem folyik egyáltalán (őt törölgetnem sem kell), és a kandúrom sem volt beteg soha, egészen mostanáig. (A kölykök már megvoltak, mire ez a probléma előjött.) De minek ismételgetem magam, nem tudom. És itt már olyan dolgok is előjöttek, hogy azért is rossz gazda vagyok, mert csak ünnepnapon etetek velük nyers marhahúst. A szőrüket azért is vágatom le, mert melegük van, és ebből a szempontból nem érdekel, hogy erről kinek mi a véleménye. 40 fokban én fürdőruhában is szenvedek, nemhogy akkora bundában, ami nekik van. Klíma meg sajnos nálunk nincs, mert mint mondtam, nem vagyok milliomos.
Mindenki maga dönti el, hol és kitől vesz kiscicát. Nem kötelező tőlem macskát venni, én ilyet soha nem is írtam itt senkinek. De ez a sznobság, hogy csak a külföld perzsa a jó perzsa, ez nekem fáj, már bocsánat.
A kicsik fésülve vannak, és fürdetve is voltak már, a nagyokkal együtt, múlt héten. Prémium tápot esznek és csirkehúst. (Igen, régebben kaptak Whiskast is, de mivel ment a hasuk, nem is biztos, hogy a kajától, erről leálltunk.)
Ha Yoda baja örökletes, nem lesz több kölyök nálunk se, ez eddig se volt kérdés. De szerintem nem Denilson lett itt lehülyézve, hanem én, pedig én is csak annyit csináltam, hogy válaszoltam itt valaki kérdésére, és erre D. nekem ugrott, belekeverve Yoda baját is a dologba. Visszaélt azzal, amiket én régebben elmondtam neki, és szerintem ha más nem, ez biztosan etikátlan volt.
Arra pedig, hogy jó tenyésztőnél is születhet hibás cica, pont D. kandúrja a bizonyíték. Tisztelem érte, hogy inkább megműtteti, de én nem tudom így cserélgetni a macskáimat, és nem is akarom, ha Yoda nem tenyészthet, akkor nálam több kismacska biztosan nem fog születni, mert nekem azok a cicáim a legfontosabbak, akik már több éve itt vannak velem, nem pedig az a nyomorult tenyésztés!!! |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-07-19 19:09:37
|
2331
|
Sziasztok! Szoktam olvasgatni a fórumokat és rossz látni azt hogy valaki idejött, próbál nektek segíteni, tanácsokat ad, megírja eddigi tapasztalatait, erre meg midnenki támadni kezdi hogy nagyképű és nincs igaza. Ehelyett inkább próbáljátok meg felfogni mit mond, mert igenis az ő szavai mögött tudás is van, és így lehetne tanulni is tőle. Először is kezdem azzal hogy anyukám hosszú és rövidorrú perzsacicákat is tenyészt,szóval én igazolhatom azt, hogysemmivel sincs több gond a rövidorrú cicákkal mint a hosszúorrúval.. A hosszú orrúaknak is ugyanúgy folyik a szeme, ugyanúgy meg kell törölni naponta, a rövid orrú nem betegesebb stb. Sok állatorvos tényleg nem ért annyira a fajmacskákhoz, ezért sokszor a legegyszerűbb a rövid orra ráfogni az adott betegséget. Itthon a perzsatenyésztés színvonala nagyon alacsony,megmondom miért: - lehet hogy annak idején,10-20 évvel ezelőtt behoztak külföldről jó macskákat,csak hogy ezeket a cicákat nem nemesítették tovább (ami valójában a tenyésztés lényege), hanem azokat szaporították tovább és így a magyar perzsák olyanok, mint a 10-20 évvel ezelőtti külföldiek. - a „tenyésztők” nem szívesen költenek pénzt tesztekre és ha kiderül hogy esetleg olyan betegsége van a macskának hogy örökletes, sokan szemrebbenés nélkül tenyésztenek velük tovább. Épp erről beszélt Denilson, hogy ő letesztelte a macskáját, kiderült hogy nem beteg , de ha kölykei lesznek, lehet hogy lesznek köztük betegek, és ő nem tudott volna lelkiismeret-furdalás nélkül eladni olyan cicákat akik lehet hogy később betegek lesznek. Leiah!Ha a te kandúrod esetleg vmi örökletes betegségben szenved (reméljük nem) akkor őt mindenképp ivartalanítani kell mert a kiscicák is hajlamosak lesznek erre a betegségre! Ezt nem rsszból mondom! És meg kéne értened hogy így a vevőkkel cseszel ki, mert ők is ugyanúgy szenvedni fognak, mert megvettek egy egészségesnek látszó kiscicát, „mert amikor kicsi volt,nem volt ráírva hogy beteg „ de később előjött a betegség! Lehet hogy a kandúrod valamelyik szülője is ilyen beteg volt de a „tenyésztő” szart rá , tenyésztett vele tovább, nem törődve azzal hogy az eladott cicák is lehet betegek lesznek. Te is ezt akarod csinálni??? Legalább tanulj a magad kárából, és ha nem akarsz későbbi vevőidnek szenvedést okozni, ivartalanítod a kandúrt. - Az a gond, hogy nálunk sokan azt hiszik, az a tenyésztés, ha születnek kiscicáid! Nem, az ennél sokkal több. Az messze nem tenyésztés Leiah ha te neked születnek kiscicáid, ettől ne érezd magad „tenyésztőbbnek” mint Denilson. Mert ő nem csak úgy elkezd kiscicákat ontani, hanem mielőtt úgy döntött hogy tenyészteni fog, tájékozódott, honnan érdemes cicát venni, perzsa cicákról való tudását folyamatosan bővíti, hordja őket kiállításokra, hogy megbizonyosodjon a cicái tenyész és show minőségéről és a későbbi vásárlóknak is igazolni tudja a szülők minőségét! Ezért vannak a kiállítások! A kiállítási standardek változnak, nyomon követve a folyamatos nemesítést,tehát kiállításra nem magamutogatásképp járunk! Aki perzsát akar tenyészteni,az igenis törődjön a cicák bundájával is, mert ha csak leborotválva vannak akkor mi értelme a hosszú szőrnek??? Aki nem tud rendben tartani egy perzsát, az tartson inkább egy rövidszőrű cicát. A valódi tenyésztő a kiscicákat kicsi koruktól kezdve szoktatja a fésüléshez, fürdetéshez,át kell adni tudását a vásárlóknak, tapasztalatait,amibe beletartozik a szőrápolás is, hiszen ha maga sem tud mit kezdeni a szőrükkel akkor hogyan tudná elmondani a leendő gazdinak hogy kell ápolni a szőrét és az lesz hogy a tenyésztőt látva ő is borotválni fogja a megvett cicát. És mindezekért tudják a szaporítók olcsón adni a macskákat (nem mennek kiállításra,az állomány nincs állandóan orvosilga ellenőrizve,nincs frissítve a génállomány folyamatosan, nem teszteltek, nem megfelelő táppal etetnek meg még sorolhatnám ), és így tudnak keresni a macskákon!! Ezért az okos ember, ha nincs is éppen elég pénze, gyűjt egy drágább macskára,ami nem csak szebb és kiállításokra hordható, hanem az is garantálva van hogy a kapott macska a későbbiekben nem fog már ismert örökletes betegségekben szenvedni,sokkal kisebb arányban fog előfordulni a fog és állkapocshiba (merthogy egy jó tenyésztő azt is ki tudja küszöbölni úgy hogy azok a tenyészcicák akik örökítik ezeket a problémákat,azokat kizárja a tenyésztésből), a vevő kap a cicához szerződést,tartási útmutatót!Mindenki annyi macskát tartson, amennyit becsülettel el tud tartani és aki nem tud megfelelő ellátást biztosítani a felnőtteknek és kiscicáknak, az inkább ne tenyésszen! De Leiah ha te úgy gondolod hogy ez jó amit csinálsz, nincs olyan anyagi háttered hogy egy szép tenyészállományt hozz létre,nem akarod komolyan, jól csinálni ezt, csak szülessenek kicsik, akkor jó,engem nem érdekel, csak ne kérd ki magadnak hogy te tenyésztő vagy mert ez nem tenyésztés!!!!!!ez szaporítás!!!! Rosszindulat nincs bennem (ugyanúgy mint Denilsonban sem ), nem érzem magamat nagyképűnek sem. Nem akarok ezzel a hosszú hozzászólással megbántani senkit, nem megsértődni kell rajta, inkább elgondolkozni egy kicsit, és tanulni belőle,úgy mint Denilson hozzászólásaiból is! ( Bár évekkel ezelőtt nekem elmondták volna mindezt.)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|