Keresés

Részletes keresés

Hierro Nyh. Creative Commons License 2007-07-07 22:38:47 17

A Községi Tanács és a vb azért nem ülésezett, mert Munkástanács alakult.

 

A tsz 1957-ben valóban újjáalakult, csak más néven (a korábbi Gerő név nem igazán volt megfelelő), majd 1961-ben alakult egy újabb, való igaz, hogy az már jóval sikeresebben működött, mint a korábbi.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2007-07-07 19:32:25 16

"1956. október 12. és december 12. között nem ülésezett a Községi Tanács Végrehajtó Bizottsága"

 

Mondom forradalom.

(Most ellnállókként jegyzik magukat, akik nem üléseztek?

A forradalmi bátorság csimborasszói.)

 

"És miért volt az, hogy helyi tsz feloszlása miatt nem volt 1956-ra zárszámadás"

Az, hogy feloszlatták a TSZ-t, ahova kényszerrel léptették be őket, még nem jelenti azt, hogy visszasírták a zsellérkorszakot, a napszámot az uradalmi és/vagy az egyházi birtokon.

 

A TSZ ezek szerint 57-ben újjáalakult.

Előzmény:
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007-07-07 17:48:11 14

vidéken elmaradt a forradalom

 

Tényleg? Akkor vajon mi az oka annak, hogy az én falumban (Szabolcs megyében) 1956. október 12. és december 12. között nem ülésezett a Községi Tanács Végrehajtó Bizottsága? És miért volt az, hogy helyi tsz feloszlása miatt nem volt 1956-ra zárszámadás (ezért arra az évre nem szerepel a statisztikai jegyzőkönyvekben)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!