|
|
|
|
 |
ohrana
2008-05-30 10:47:14
|
20
|
Egyébként 56-ban a Mindszenty beszédnél ezért szarta össze magát a parasztság, Meggyőződésem, hogy Te sohasem hallottad, és sohasem olvastad azt a beszédet. Hallottál egy interpretációról, és azt ismétled.
o |
|
 |
Hierro Nyh.
2007-07-07 17:48:11
|
14
|
vidéken elmaradt a forradalom
Tényleg? Akkor vajon mi az oka annak, hogy az én falumban (Szabolcs megyében) 1956. október 12. és december 12. között nem ülésezett a Községi Tanács Végrehajtó Bizottsága? És miért volt az, hogy helyi tsz feloszlása miatt nem volt 1956-ra zárszámadás (ezért arra az évre nem szerepel a statisztikai jegyzőkönyvekben)? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-07-07 17:34:57
|
13
|
"államosításkor elvett földjeiket, az egyházi birtokokat is."
Meg persze a jobbágyokat, zselléreket is, vagy gondolod, hogy a pap majd kimegy kapálni?
Éljen a feudalizmus!
(Egyébként 56-ban a Mindszenty beszédnél ezért szarta össze magát a parasztság, így vidéken elmaradt a forradalom) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|